Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji - podało w środowe popołudnie Ministerstwo Sprawiedliwości.

pap/jd
pap/jd
Udostępnij artykuł:

W wydanym komunikacie Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło, że "kłamstwa dotyczące sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości mają zostać sprostowane w audycji "Czarno na białym".

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/monika-olejnik-tvn24-kropka-nad-i-danke-deutschland-gest-pilkarze-niemcy-mudnial-katar-kogo-wspieraja-lgbt ##

Sprostowanie do reportażu TVN24 "Promocja za miliony"

W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. "Promocja za miliony", wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji "Czarno na białym" TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji programu.

Stacja ma sprostować informację, że w 2020 roku z Funduszu Sprawiedliwości przyznano Fundacji Lux Veritatis środki na kampanię "o bezpieczeństwie w rodzinie". W rzeczywistości środki na kampanię "Bezpieczni w rodzinie" zostały przyznane w 2019 roku.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kto-oglada-tvn24-profil-widza-prowadzacy-dane-za-2022-rok-lider-kanalow-informacyjnych ##

Zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu, na antenie TVN24 ma też zostać sprostowana informacja o tym, że w 2020 roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę nie otrzymała środków z Funduszu Sprawiedliwości. W rzeczywistości Fundacja dostała w 2020 roku wsparcie ze środków Funduszu - podał w komunikacie resort Zbigniewa Ziobry.

"Opinia publiczna ma prawo do obiektywnych, uczciwych informacji. Rzetelność dziennikarska wymaga staranności podczas zbierania materiałów prasowych. Wówczas nie będzie potrzeby prostowania nieprawdy na drodze sądowej" - oświadczyło Ministerstwo Sprawiedliwości.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/radomir-wit-tvn24-kampania-bez-kitu-kiedy-emisja ##

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"