Cztery produkcje TVP na targach filmowych Marché du Film w Cannes

„Miłość jest blisko”, Magdalena”, „Republika Dzieci” i „Lokatorka” – te cztery filmy prezentowane są podczas trwających w Cannes Marché du Film. To targi filmowe, towarzyszące słynnemu festiwalowi w tym mieście. Targi trwają do 25 maja.

jk
jk
Udostępnij artykuł:
Cztery produkcje TVP na targach filmowych Marché du Film w Cannes

Marché du Film w Cannes to najstarsze i najbardziej utytułowane targi filmowe w Europie. W tym roku trwają między 17 – 25 maja. Widzowie obejrzą na nich film fabularny „Miłość jest blisko”, wyprodukowany przez TVP oraz trzy koprodukcje Telewizji Polskiej: „Republikę Dzieci”, „Lokatorkę” oraz „Magdalenę”.

„Miłość jest blisko”, w reżyserii Radka Dunaszewskiego, to komedia romantyczna w gwiazdorskiej obsadzie. Natalia i Adam znają się od dziecka. Nigdy nie byli parą, ale od zawsze byli razem. Mieszkają w jednym domu, korzystają wspólnie z pomieszczeń w swoich mieszkaniach, a ich sypialnie dzieli tylko cienka ściana. Natalia pragnie mężczyzny, najlepiej opiekuńczego domatora, który byłby oparciem dla niej i jej syna. Adam po rozwodzie szuka silnych emocji i najchętniej wybrałby się do Amazonii. Pewnego dnia marzenia Natalii i Adama się spełniają. Na jego drodze los stawia piękną Marikę, podróżniczkę i pisarkę, która zaprasza go do swojego świata. Tymczasem w Natalii zakochuje się Bruno, bogaty dentysta, który chce spełniać jej wszystkie marzenia. Przypadkowe znajomości zapowiadają się obiecująco… W rolach głównych – Olga Bołądź, Wojciech Solarz, Weronika Książkiewicz i Grzegorz Małecki.
 


„Lokatorka”, w reż. Michała Otłowskiego, to drugi film prezentowany na targach. To społeczno-kryminalna produkcja, oparta na prawdziwej historii zabójstwa działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej i wznowionym po latach śledztwie badającym proceder dzikiej reprywatyzacji. Natomiast „Republika Dzieci”, w reż. Jana Jakuba Kolskiego, jest filmową i pełną niezwykłych przygód baśniową podróżą. Z obrazów znanych malarzy Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Witolda Wojtkiewicza ucieka gromada namalowanych postaci. Fantastyczne istoty przenoszą się na teren zarzecza we współczesnej Polsce, do krainy zwanej Mszarami. Z kolei z domu dziecka, w miasteczku przeznaczonym do zalania, wyrusza grupa uciekinierów. To dzieci, które nie godzą się z decyzjami dorosłych i nie chcą, by je na zawsze rozdzielono. Tobiasz, który trafia do współczesności z obrazu Malczewskiego, postanawia przyłączyć się do nich i staje na czele uciekinierów. Film w znakomitej obsadzie: Łukasz Simlat, Andrzej Grabowski, Karolina Rzepa.
 

Wreszcie ostatnia produkcja: „Magdalena”, w reż. Filipa Gieldona. To historia młodej matki, samotnie wychowującej córkę. Dziewczyna nie mówi – komunikuje się ze światem poprzez muzykę i marzy o karierze didżejki. Kiedy spotyka Julię, znaną didżejkę, która obiecuje jej wyjazd na międzynarodową imprezę, marzenia dziewczyny mają szansę się spełnić. Niestety trudna przeszłość, od której Magdalena cały czas ucieka, zaczyna ją doganiać i niszczyć to, co zdołała osiągnąć. Bohaterka ostatecznie staje przed życiowym wyborem.

Targi Marché du Film odbywają się od 1959 roku i są jednymi z największych i najstarszych targów filmowych na świecie, w których bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników. W konkursie głównym Festiwalu zmierzy się 21 filmów, wśród nich "IO" Jerzego Skolimowskiego, "Crimes of the Future" Davida Cronenberga, "Showing Up" Kelly Reichardt i "Broker" Hirokazu Koreedy. Laureata Złotej Palmy poznamy w sobotę 28 maja.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Andrzej Poczobut z kolejną nagrodą. Dla bohatera walki o wartości

Andrzej Poczobut z kolejną nagrodą. Dla bohatera walki o wartości

Nowe kanały muzyczne mają umowę z pierwszą platformą w Polsce

Nowe kanały muzyczne mają umowę z pierwszą platformą w Polsce

Eurowizja traci widzów. TVN WBD liderem na polskich ekranach

Eurowizja traci widzów. TVN WBD liderem na polskich ekranach

Kanał Zero chciał pisać projekty ustaw. "Robimy, nie gadamy" bez żadnych efektów

Kanał Zero chciał pisać projekty ustaw. "Robimy, nie gadamy" bez żadnych efektów

Kierunek: Edukacja! w WSKZ – podróż po wiedzę z Przemkiem Kossakowskim
Materiał reklamowy

Kierunek: Edukacja! w WSKZ – podróż po wiedzę z Przemkiem Kossakowskim

Przyszły właściciel TVN traci gwiazdy czołowego programu. Szef firmy reaguje

Przyszły właściciel TVN traci gwiazdy czołowego programu. Szef firmy reaguje