TVP2 bez transmisji „X Płockiej Nocy Kabaretowej”. „Nieprzygotowane przedsięwzięcie”

TVP2 nie pokaże w niedzielę 1 maja br. „X Płockiej Nocy Kabaretowej”. Decyzję o anulowaniu transmisji podjął dyrektor anteny Maciej Chmiel, który uważa że impreza jest nieprzygotowana.

pk
pk
Udostępnij artykuł:
TVP2 bez transmisji „X Płockiej Nocy Kabaretowej”. „Nieprzygotowane przedsięwzięcie”
Maciej Chmiel, szef TVP2 - fot. tvp

O odwołaniu transmisji telewizyjnej jako pierwsi poinformowali w środę wieczorem na Facebooku artyści z kabaretu Paranienormalni. - Władze telewizji zdecydowały, że kabareton, który w Płocku odbywa się po raz dziesiąty, tym razem obejrzą tylko widzowie w amfiteatrze. Transmisja live, która gromadziła przed telewizorami kilka milionów widzów, została odwołana. Pozostajemy w szoku, mając nadzieję, że kabareton pojawi się jeszcze tego lata w innej stacji (oby nie stacji Warszawa Centralna) - napisali kabareciarze.

Z kolei występujący w kabaretach Nowaki i K2 artyści opublikowali na YouTube specjalne oświadczenie. - Jest to dla nas niezrozumiała decyzja - wszyscy wiemy, że ta impreza cieszyła się ogromną sympatią widzów, czego dowodem była wysoka oglądalność - napisali w nim.

Dyrektor TVP2 Maciej Chmiel, jako powód odwołania transmisji z wydarzenia, podaje nieprzygotowanie organizatorów. - Zrezygnowałem z przywileju transmisji „Płockiej Nocy Kabaretowej”, gdyż uznałem, że to przedsięwzięcie jest nieprzygotowane. Dla mnie temat tej imprezy jest zamknięty - komentuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Chmiel.

Szef Dwójki zaznacza jednak, że stacja nie zrywa współpracy z Płockiem. - Rozmawiałem z prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim na temat wspólnego przygotowania przez Miasto i TVP2 transmisji wybranego wydarzenia kulturalnego, bądź też wykreowania nowego - powiedział Maciej Chmiel.

Pomimo braku transmisji na żywo, „X Płocka Noc Kabaretowa” odbędzie się według planu. W czasie imprezy wystąpią m.in. Paranienormalni, Kabaret Nowaki, Łowcy. B, Kabaret Skeczów Męczących oraz Marian Opania i Wiktor Zborowski.

Rezygnacja z transmisji „X Płockiej Nocy Kabaretowej” to nie pierwsza taka decyzja szefa TVP2. Zaraz po zmianie na stanowisku dyrektora TVP2, zrezygnowano z kontynuacji programu „Paranienormalni Tonight”. Maciej Chmiel tłumaczył swoją decyzję „nadprezentacją kabaretów” oraz tym, że chce prezentować „śmiech, a nie rechot” . Wiosną br. w ramówce TVP2 pojawiła się za to „Scena Komediowa Dwójki” - w cyklu prezentowane są skecze z rodzaju kabaretu literackiego z elementami stand-upu. Program jest emitowany w piątkowym paśmie kabaretowym. Tego samego dnia TVP2 pokazuje również „Dzięki Bogu już weekend”.Ubiegłoroczną, 9. edycję „Płockiej Nocy Kabaretowej”, obejrzało 2,3 mln widzów.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"