UKE wprowadził płaskie stawki interkonektowe

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wydał decyzję zmieniającąumowę o połączeniu sieci Exatel i Telekomunikacji Polskiej (TP SA),przez wprowadzenie rozliczeń z tytułu ruchu międzysieciowego woparciu o płaskie stawki interkonektowe (PSI), zgodnie z warunkamioferty ramowej RIO 2006.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Rozliczeniami w oparciu o PSI objęty jest ruch rozpoczynany lubzakańczany w sieci TP.

Opłaty za ruch rozliczany w ramach płaskiej stawkiinterkonektowej (miesięczna opłata za łącze 2 Mbit/s) wynoszą: wstrefie numeracyjnej - 2977,54 zł, w obszarze tranzytowym - 4322,24zł, poza obszarem tranzytowym - 6299,19 zł

"Decyzja Prezesa UKE w sprawie zmiany zasad rozliczeń pomiędzyExatel S.A. a Telekomunikacją Polską S.A. powinna przyczynić się dowzrostu konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, a także umożliwićExatel S.A. stworzenie oferty, która mogłaby konkurować z ofertądetaliczną TP. Ponadto wprowadzenie PSI przyspieszy procesprzechodzenia z modelu rozliczeń opartego na stawkach minutowych nastawki zryczałtowane" - uzasadnił swoją decyzję UKE.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Jędrzejewski już po przesłuchaniu. Nie chciał zeznawać, nie miał telefonu

Jędrzejewski już po przesłuchaniu. Nie chciał zeznawać, nie miał telefonu

Kolejne Lwy na Cannes Lions dla polskich projektów

Kolejne Lwy na Cannes Lions dla polskich projektów

Disney+ zapowiada polskie nowości: będzie "Breslau 2" i dwa nowe seriale

Disney+ zapowiada polskie nowości: będzie "Breslau 2" i dwa nowe seriale

Jest odpowiedź na wywiad z lekarzem w Kanale Zero. Mec. Dubois grozi procesem

Jest odpowiedź na wywiad z lekarzem w Kanale Zero. Mec. Dubois grozi procesem

Praca, dom, obowiązki, czyli główna wymówka Polaków. W jaki sposób wprowadzić trening do naszych grafików?
Materiał reklamowy

Praca, dom, obowiązki, czyli główna wymówka Polaków. W jaki sposób wprowadzić trening do naszych grafików?

"Glamour" ma nową redaktorkę naczelną. Dotąd pracowała w "Vivie!"

"Glamour" ma nową redaktorkę naczelną. Dotąd pracowała w "Vivie!"