US Pharmacia - kampania nowej marki

Naturalne Problemy - Naturalne Terapie

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

30 czerwca br. ruszyła kampania reklamowa nowej marki leków wprowadzonej na rynek przez US Pharmacia. Wspierana reklamowo marka NATURAPIA® to nowa kategoria leków naturalnych na polskim rynku. NATURAPIA® to innowacyjne, łączące skuteczność i bezpieczeństwo podejście do zapobiegania i leczenia schorzeń wieku dojrzałego, kampania jest więc skierowana do osób w wieku powyżej 45 lat. Kampanię przygotowała agencja reklamowa V&P.

Kampania wprowadzająca markę NATURAPIA® na polski rynek oparta została na działaniach z zakresu ATL, BTL oraz public relations. Jej celem jest poinformowanie konsumentów o pojawieniu się w aptekach nowych leków. Ma charakter informacyjno - edukacyjny.

W kampanii reklamowej wykorzystano 30-sekundowy film reklamowy, który od 30 czerwca br. emitowany jest w głównych stacjach telewizyjnych. Informuje o możliwościach radzenia sobie ze  schorzeniami dotykającymi osoby w wieku dojrzałym. Radą na problemy wieku dojrzałego jest każdy z preparatów linii NATURAPIA®, który dzięki wzajemnie uzupełniającym się składnikom roślinnym, mineralnym i witaminom skutecznie łagodzi objawy menopauzy, prostaty czy osteoporozy. 

W filmie zaprezentowane są trzy problemy, na które odpowiedzią są trzy leki z linii NATURAPIA®:

- NATURAPIA® - Menopauza- NATURAPIA® - Osteoporoza- NATURAPIA® - Prostata

Działania reklamowe zaplanowano również w prasie. Akcja rozpoczęła się w czerwcowych wydaniach pism branżowych m.in. - "Leki Współczesnej Terapii", "Lek w Polsce", "Dostępne bez Recepty". Z początkiem lipca rozpoczyna się również kampania w czasopismach kobiecych - tygodnikach oraz miesięcznikach i potrwa do końca roku.

US Pharmacia uruchomiła też Centrum Informacji Dojrzałego Człowieka, aby umożliwić pacjentom kontakt z lekarzami. Dzwoniąc pod numer infolinii 0 801 808 606, pacjenci mogą uzyskać informacje ogólne o schorzeniach i lekach, a także zasięgnąć porady specjalistów, otrzymają również broszurę edukacyjną. V&P przygotowała także foldery dla lekarzy.

Kampanię reklamową wspierają również działania public relations opracowane przy współpracy agencji 180  PR.

Kampania reklamowa marki NATURAPIA skierowana jest do osób w wieku 45+, mieszkańców miast, ludzi ceniących skuteczność i bezpieczeństwo w zapobieganiu i leczeniu schorzeń wieku dojrzałego. Odbiorcami kampanii są również lekarze ginekolodzy oraz farmaceuci. Celem kampanii jest zbudowanie świadomości marki.

Media zaplanował Starcom.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"