„W Sieci” i „Do Rzeczy” stawiają na historię. Dwa nowe miesięczniki?

Szykuje się pojedynek na miesięczniki historyczne. Nad pismem o takiej tematyce pracuje spółka Fratria, wydawca tygodnika „W Sieci”. Wydanie magazynu historycznego rozważa również redakcja pisma „Do Rzeczy”.

Patryk Pallus
Patryk Pallus
Udostępnij artykuł:

- Zaistnieliśmy na rynku mediów i będziemy dążyć do jak najszybszego zwiększenia naszego zaangażowania i wdrażania kolejnych inicjatyw. Chociażby poprzez nowy tytuł „W Sieci Historii”, knad którym trwają prace - zapowiada Tomasz Przybek, prezes Fratrii, która od listopada ub.r. wydaje kierowany przez Jacka Karnowskiego tygodnik opinii „W Sieci”.

- Mamy nadzieję, że uda się to zrobić już w I kwartale br. - mówi nam o terminie wydania magazynu historycznego Marcin Szałapski, odpowiedzialny za PR „W Sieci”. W najbliższych dniach Fratria ma ujawnić pierwsze nazwiska autorów nowego miesięcznika.

O wydaniu tytułu historycznego myśli również spółka Orle Pióro, wydająca tygodnik „Do Rzeczy”, którego pierwszy numer trafił na rynek w zeszły piątek (więcej na ten temat).

- Rozważamy wydanie miesięcznika historycznego - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”. - Bardzo dobrze życzymy konkurencji, ale sami podejmujemy nasze decyzje na podstawie tego jak reaguje rynek - dodaje Lisicki, pytany o komentarz do planów wydawcy „W Sieci”.

To właśnie w zespole „Do Rzeczy” od lutego br. znajdzie się Piotr Zychowicz, który stworzył miesięcznik „Uważam Rze Historia” i kierował nim do końca stycznia br. (formalnie jako zastępca redaktora naczelnego). Tytuł okazał się sporym sukcesem sprzedażowym. Z danych ZKDP - opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl - wynika, że jego średnia sprzedaż ogółem w okresie od kwietnia do października ub.r. wyniosła 88 465 egz.

„Uważam Rze Historia” pozostaje jednak na rynku. Za nadzór nad magazynem odpowiada teraz Andrzej Talaga, szef mediaroomu w Presspublice, a jego nieformalnym szefem został Jacek Borkowicz (więcej na ten temat).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu