Wielka modernizacja sieci Plus. W 2014 r. LTE dla 66% populacji

Sieć komórkowa Plus rozpoczęła tzw. "rollout", czyli modernizację swojej sieci. Jakie są plany operatora?

km
km
Udostępnij artykuł:

Obecnie w sieci Plus w zasięgu technologii LTE jest 35% populacji kraju, a w technologii HSPA/HSPA+ - 87% populacji.

"Chcemy, by do połowy 2014 roku praktycznie cała populacja Polski znalazła się w zasięgu technologii HSPA/HSPA+ oraz tak bardzo rozbudować sieć LTE, by była ona dostępna dla ok. 66% populacji Polski.” - stwierdził Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtela.

Planowany zasięg LTE i HSPA+ w poszczególnych fazach rolloutu  

Proces modernizacji sieci obejmuje teren całego kraju. Prace mają być w miarę możliwości prowadzone w godzinach nocnych oraz tak, by jeśli nie jest to konieczne, nie były realizowane na znajdujących się obok siebie stacjach bazowych, dzięki czemu stacje sąsiednie mogą "przejąć" ruch ze stacji modernizowanej. Czas wyłączenia obiektu nie trwa dłużej niż 5 godzin, ale dłużej trwa późniejsza integracja sprzętu i zasobów sieciowych. Może się to wiązać z pogorszeniem jakości usług w danej lokalizacji.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Medioznawca: portale społecznościowe promują język gniewu i konfliktu

Medioznawca: portale społecznościowe promują język gniewu i konfliktu

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?

Prowadząca "Love Is Blind: Polska" w nowym show TVN

Prowadząca "Love Is Blind: Polska" w nowym show TVN