Wraca Renata Przemyk. Wyda album "Rzeźba dnia"

Po kilkuletniej przerwie Renata Przemyk powraca z nowym albumem "Rzeźba dnia".

mniej / megafon.pl / zero
mniej / megafon.pl / zero
Udostępnij artykuł:

- "Rzeźba dnia" to piosenki o tym co jest teraz, dokładnie w tym momencie życia - opowiada artystka. - Na serio i na żarty. Szeptem, loopem, z piersi, z głowy, na wiele instrumentów, kota, wilka i kobietę. O tym co jest z nami, ze światem wokół, między ludźmi bliskimi i wszystkimi innymi. Wszystko, co nam się przydarza i to, co wybieramy każdego dnia sprawia, że jesteśmy tacy a nie inni. Dzień, który sobie "wyrzeźbiliśmy", ludzie i sytuacje, które próbujemy ulepić według własnego pomysłu i gustu - zadowalają nas albo nie - ale to, co jest - jest takie tylko dziś. Kochanek dotykając namiętnie wymarzoną kobietę miłosnymi gestami, rzeźbi ją na podobieństwo swojego ideału. Jutro wyrzeźbi tę samą ponownie albo inną. Kłamstwo bywa traktowane jako środek artystyczny w rzeźbieniu życia - dziś będzie piękne. Są też tacy, którzy przedkładają etykę nad estetyką. Możemy oszukiwać siebie albo innych. Kłamać pięknie albo słabo. Albo nie robić nic - ważne, żeby to była nasza decyzja. Wtedy nie ma podstaw do pretensji. Wtedy jest prawda o nas samych. Możemy też zwyczajnie fantazjować. Możemy latać naprawdę albo tylko udawać. Możemy tak dawać słowo, żeby nie mieć go już dla siebie. Możemy brać albo być brani. I nie od nas zależy jak ładni jesteśmy w łóżku czy w grobie, ale od tego jak ta druga osoba patrzy i jak żywa jest nasza miłość. Bo ważna jest prawda i miłość. Ta pierwsza jest często ukryta i czasem łatwiej stworzyć własną. Ale jeśli ta druga nie jest kompletnie ślepa to dojrzy tę najpiękniejszą część w życiu i w ukochanej osobie a resztę otoczy niepozbawioną czułości refleksją, że jutro będzie lepiej "wyrzeźbioną" wersją dziś. Kto rzeźbi z miłością będzie miłością nagrodzony. Nie tylko miłością własną.

Album ukaże się w dwóch wersjach, standard i deluxe.

Płyta deluxe version oprócz dodatkowych remiksów nagrania "Kłamiesz" będzie zawierała piękną oprawę. W grubym tekturowym pudełku będzie się znajdował plakat oraz książeczka z ilustracjami zaprojektowanymi przez znakomitą artystkę Mariannę Strychowską.

Oto tracklista:"Czas M""Kot""Kłamiesz""Rzeźba dnia""Nic to jest""Raczej""Co tam niebo""Dwojedno""Zamiana""Wilk""Życie bez"

Dyskografię Przemyk zamyka album  "Przemyk Akustik Trio" z września 2011 roku.

mniej / megafon.pl / zero
Autor artykułu:
mniej / megafon.pl / zero
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"