Wykop dementuje: nie doszło do wycieku danych użytkowników

Przedstawiciele Wykop.pl kolejny raz zdementowali pojawiające się na portalu informacje, jakoby doszło do wycieku danych jego użytkowników.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

W ostatnich tygodniach kilka razy na Wykopie zamieszczono wpisy informujące o wycieku danych jego użytkowników. Zamieszczał je m.in. internauta o nicku DurzyPszypau.

- cyt: „przejeliśmy ponad 50 tysięcy kont. Wykop jest dziurawy jak ser szwajcarski. Loginy oraz hasła do 10 tysięcy kont udostępniliśmy w darknecie - niech ludzie sobie poużywają” - stwierdził miesiąc temu.

Administracja Wykopu w komunikacie przy tym wpisie podkreśliła, że to nieprawdziwa informacja. - 1. Za akcją stoi jedna osoba, nie grupa. 2. Dane do kont pochodzą z różnych wycieków, które od lat dostępne są w sieci - wyliczono.

Wykop: stanowczo dementujemy informację o wycieku

- 3. Osoba ta wykorzystuje przejęte konta w celu rozpowszechniania często zmanipulowanych treści mających uderzać w Izrael - człowiek ten uroił sobie, że prowadzi wojnę z Izraelem. 4. Wszystkie konta przejęte do podobnych działań są przez nas zabezpieczane, a możliwość wykonywania na nich aktywności – blokowana - dodano.

Podobny wpis, zatytułowany „Wyciekło 431 tysięcy kont z wykopu? Ktoś chce je sprzedać w darkwebie” na profilu DurzyPszypau pojawił się w poniedziałek.

- W ostatnich tygodniach wielokrotnie ta sama osoba (korzystając z różnych kont) oskarżała Wykop o wyciek danych. Z uwagi na charakter oskarżeń, zawsze traktowaliśmy i traktujemy temat niezwykle poważnie - nigdy jednak oskarżenia te nie zostały potwierdzone. Stanowczo dementujemy informację mówiącą o tym, że w serwisie Wykop.pl doszło do wycieku danych Użytkowników serwisu - stwierdziła administracja portalu.

- Dodatkowo pragniemy zauważyć, że w serwisie, z którego pochodzi screen, takie ogłoszenie nie istnieje, nie zgadza się również liczba kont oraz informacja o przechowywaniu haseł w plain text’cie - zaznaczyła.

Wykop radzi, jak zabezpieczyć swoje konto

W jednym z komentarzy do wpisów o rzekomym wycieku przedstawiciele Wykopu przedstawili kilka rad dla użytkowników, jak zabezpieczyć swoje konto na portalu, jeśli obawiają się, że ktoś mógł przechwycić dane loginowe.

- 1. Zmień hasło do swojej skrzynki mailowej, pamiętaj by nie korzystać z haseł, które łatwo odgadnąć. 2. Zmień hasło do konta na Wykopie: https://www.wykop.pl/ustawienia/haslo/ 3. Nie korzystaj z tego samego hasła w różnych serwisach i usługach - wyliczono.

- 4. Ustaw weryfikację dwuetapową: https://www.wykop.pl/ustawienia/autoryzacja/5. I na wszelki wypadek (warto to robić co jakiś czas) sprawdzaj czy Twoje dane nie brały udziału w jakimkolwiek wycieku https://haveibeenpwned.com - dodano.

grafika

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Szef Republiki tłumaczy się z reklam Zondacrypto. "Ceny u nas bardziej konkurencyjne"

Szef Republiki tłumaczy się z reklam Zondacrypto. "Ceny u nas bardziej konkurencyjne"

U prezydenta, a zaraz potem w Republice. Cenckiewicz i Rachoń promują książkę

U prezydenta, a zaraz potem w Republice. Cenckiewicz i Rachoń promują książkę

Nielsen: Wzrost telewizji kablowej i spadek streamingu w Polsce

Nielsen: Wzrost telewizji kablowej i spadek streamingu w Polsce

W maju ruszy program "Polska. Największe dylematy". Współtworzy go była dziennikarka TVP

W maju ruszy program "Polska. Największe dylematy". Współtworzy go była dziennikarka TVP

Nike redukuje 1,4 tys. etatów. Firma przyspiesza globalną restrukturyzację

Nike redukuje 1,4 tys. etatów. Firma przyspiesza globalną restrukturyzację

Grupa Kino Polska tłumaczy rebranding. Wszystkie stacje FilmBox+ będą w HD?

Grupa Kino Polska tłumaczy rebranding. Wszystkie stacje FilmBox+ będą w HD?