XIV konkurs barmański FVC rozstrzygnięty!

Pięć, cztery, trzy, dwa … jeden! Koniec! Quick Mix, decydująca kategoria w walce o mistrzowski tytuł, zamyka rywalizację w XIV konkursie Finlandia Vodka Cup. 3 grudnia, w warszawskiej Soho Factory, dwudziestu najlepszych barmanów z całej Polski walczyło o miano najlepszego miksologa. Największą liczbę punktów za swoją autorską kompozycję „Czemu nie …” zdobył Damian Kozyra z Torunia. Finalista otrzymał nagrodę o wartości 5000 zł oraz zaproszenie na wyjazd do Laponii.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Prowadzony od lat pod marką Finlandia® Vodka konkurs barmański Finlandia Vodka Cup odkrywa największe talenty sztuki barmańskiej oraz wspiera pasjonatów miksologii. W XIV edycji uczestnicy finału zostali wyłonieni podczas krajowych eliminacji oraz półfinałów, które miały miejsce w Bydgoszczy i Łodzi. Zadaniem najlepszej dwudziestki było przygotowanie dwóch koktajli na bazie Finlandia® Vodka w kategorii: Long Drink i Quick Mix oraz Aperitifu z wykorzystaniem Finlandia® Platinum. Wśród rywalizujących w konkursie barmanów najlepszy okazał się Damian Kozyra z Torunia. Jego autorskie koktajle zdobyły najwięcej punktów w ocenach jurorów.

Finlandia Vodka Cup to elitarny konkurs, który wyłania najlepszych barmanów.

Jak co roku sporym wyzwaniem okazała się ostatnia, decydująca kategoria – Quick Mix. Nieoczywiste zestawienie komponentów, presja czasu oraz emocje konkursowe sprawiają, że uczestnicy muszą wykazywać się niebywałą kreatywnością,

aby stworzyć koktajl wyróżniający się doskonałym smakiem i niebanalnym wyglądem - mówi Katarzyna Obuchowicz, Marketing Director w Brown-Forman Polska.

Finalistów w Warszawie oceniała komisja degustacyjna, w skład której

weszli reprezentanci środowiska gastronomicznego i barmańskiego oraz przedstawiciele mediów. Do jury degustacyjnego został również zaproszony Pekka Pellinen, Global Mixologist Finlandia® Vodka oraz Markku Raittinen, globalny ambasador marki Finlandia® Vodka oraz Master Taster Finlandia® Platinum. Jurorzy dokonywali oceny przedstawionych przez barmanów propozycji koktajli, biorąc pod uwagę wygląd drinków, ich smak, aromat oraz ogólne wrażenie.

„Czemu nie…”

Skład:

30 ml F Lime

10 ml De Kuyper Peach Tree

20 ml Pure mango

10 ml Syrop Cukrowy

15 ml Duo Fruo Mango & Brzoskwinia

Zwycięzca XIV edycji konkursu Finlandia Vodka Cup otrzymał nagrodę o wartości 5000 zł oraz zaproszenie na wyjazd do Laponii.

Więcej informacji na temat XIV Konkursu Finlandia Vodka Cup można znaleźć

na profilu Finlandia Vodka Polska na Facebooku.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Reżyser "Tańca z Gwiazdami" odchodzi z programu [NASZ NEWS]

Reżyser "Tańca z Gwiazdami" odchodzi z programu [NASZ NEWS]

Ostateczny koniec stacji z MUX-8. Szefowa KRRiT cofnęła koncesję

Ostateczny koniec stacji z MUX-8. Szefowa KRRiT cofnęła koncesję

Robert Makłowicz znów odznaczony za granicą. "Austro-Węgry niemal w komplecie"

Robert Makłowicz znów odznaczony za granicą. "Austro-Węgry niemal w komplecie"

25 lat festiwalu "Dwa Teatry". Jubileuszowa gala z transmisją w TVP

25 lat festiwalu "Dwa Teatry". Jubileuszowa gala z transmisją w TVP

Kierunek: Edukacja! w WSKZ – podróż po wiedzę z Przemkiem Kossakowskim
Materiał reklamowy

Kierunek: Edukacja! w WSKZ – podróż po wiedzę z Przemkiem Kossakowskim

Ona zatańczy w show Polsatu. Aktorka pierwszą uczestniczką "Tańca z gwiazdami"

Ona zatańczy w show Polsatu. Aktorka pierwszą uczestniczką "Tańca z gwiazdami"