Zalando szykuje duże metki przy ubraniach aby zapobiec masowym zwrotom odzieży. „Testy również w Polsce”

Platforma Zalando testuje nowe rozwiązanie, które ma ograniczyć liczbę oddawanej odzieży zakupionej w serwisie i nadużywanie programu zwrotów. Wybrane ubrania są opatrzone dużymi metkami, co ma utrudniać noszenie odzieży i późniejsze oddanie jej do sklepu. - Rozwiązanie jest testowane także na polskim rynku, obecnie jesteśmy w połowie fazy prób jego skuteczności - wyjaśnia Zalando w komunikacie przesłanym Wirtualnemedia.pl.

ps
ps
Udostępnij artykuł:
Zalando szykuje duże metki przy ubraniach aby zapobiec masowym zwrotom odzieży. „Testy również  w Polsce”

Zalando prowadzi dla swoich klientów program, w ramach którego mogą oni przymierzyć zakupioną w serwisie odzież, a w razie potrzeby odesłać ją do sprzedawcy w ciągu stu dni i otrzymać z powrotem pieniądze.

Dla Zalando problem stanowi część użytkowników, którzy po zakupie ubrań korzystają z nich przez krótszy lub dłuższy okres, a następnie zwracają ten towar zgodnie z regulaminem serwisu.

Platforma prowadzi obecnie testy rozwiązania które ma ograniczyć skalę tego typu zwrotów. Polega ono na dodaniu do ubrania dodatkowej dużej metki o wymiarach kilkunastu centymetrów. Taki dodatek do stroju ma zniechęcić kupujących do wykorzystania go w innym celu niż tylko przymierzenie, na przykład na towarzyskie spotkanie lub imprezę.

Minimalizujemy liczbę zwrotów

Odpowiadając na pytania Wirtualnemedia.pl o szczegóły prowadzonych obecnie prób Zalando przyznaje w przesłanym do nas komunikacie, że testy są prowadzone także na polskim rynku, dotyczą zaś przede wszystkim segmentu damskich strojów na specjalne okazje.

- Naszym celem jest nieustanne dążenie do udoskonalania doświadczenia zakupowego naszych klientów i niemal dosłowne przeniesienie przymierzalni do ich domów – wyjaśnia Zalando. - Od początku działania platformy Zalando, czyli od 2008 r. oferujemy bezpłatną wysyłkę oraz 100-dniowe prawo do zwrotu nienoszonych produktów.

Firma przyznaje, że stara się minimalizować liczbę zwrotów, których można było uniknąć, na przykład poprzez lepsze opisanie lub zaprezentowanie produktu.

- W przypadku odzieży damskiej na specjalne okazje testujemy obecnie rozwiązanie, które jest w branży powszechną praktyką – zaznacza Zalndo. - Na produktach z tego segmentu umieszczamy widoczną metkę z napisem: „Drogi Kliencie, zachęcamy dowypróbowania i przetestowania naszego produktu, ale po usunięciu tej metki, zwrot w ramach Polityki Zwrotów Zalando nie będzie już możliwy i nie zostanie on zaakceptowany przez Zalando". Sprawdzamy to rozwiązanie już trzeci sezon na wszystkich rynkach. Jesteśmy obecnie w połowie fazy testów, więc nie możemy jeszcze przedstawić ostatecznych wyników dotyczących jego wpływu na stopę zwrotu – wyjaśnia Zalando.

W III kwartale 2018 roku platforma Zalando zanotowała wzrost przychodów o 11,7 procent przy stracie operacyjnej w wysokości 38,9 mln euro. Obecnie ze sklepu w całej Europie korzysta aktywnie 25,1 mln użytkowników, a średnia wartość koszyka wynosi 57,5 euro.

W listopadzie ub.r. Zalando.pl odwiedziło 3,01 mln realnych użytkowników, zapewniając serwisowi 10,77 proc. zasięgu w polskim internecie. Odwiedzający wykonali na stronie 108,76 mln odsłon, a każdy spędził na niej przeciętnie 32 minuty - wynika z danych z badania Gemius/PBI opracowanych przez Wirtualnemedia.pl.

ps
Autor artykułu:
ps
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"