Zarządzający SSE oczekują wzrostu liczby zezwoleń o 27 proc. w 2010 r.

Zarządzający specjalnymi strefami ekonomicznymi (SSE) przewidują, że liczba nowych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie stref wzrośnie o 27 proc. do 166 sztuk.

masz / isb / pr
masz / isb / pr
Udostępnij artykuł:

Spodziewają się oni też wzrostu zatrudnienia w strefach o 8% przy jednoczesnym spadku wartości nakładów inwestycyjnych nawet o 31%, wynika z raportu Firmy Doradczej KPMG pt. "Specjalne strefy ekonomiczne w Polsce. Edycja 2010".

"Tegoroczne wyniki SSE będą lepsze niż w roku 2009. Zgodnie z prognozami zarządzających strefami, w 2010 roku wzrośnie zarówno liczba wydanych zezwoleń, jak i miejsc pracy. Przewiduje się, że wydanych zostanie 166 nowych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie stref. Oznacza to wzrost liczby nowych inwestycji o 27% w porównaniu z 2009 rokiem" - głosi komunikat KPMG.

Zarządzający prognozuję że w 2010 roku łączna liczba miejsc pracy w strefach wzrośnie o 8% do 225.534 osób "i przekroczy tym samym poziom z 2008 roku, sprzed światowego kryzysu gospodarczego", podkreśla firma doradcza.

KPMG zwraca jednak uwagę, że mimo poprawy koniunktury oraz nastrojów panujących wśród inwestorów, w skali całego 2010 roku pogłębi się spadkowy trend w obszarze nakładów inwestycyjnych w SSE.

"W pierwszym półroczu 2010 roku nakłady inwestycyjne były mniejsze o 21% niż w analogicznym okresie 2009 roku. Zarządzający strefami przewidują, że w skali całego roku spadek nakładów poniesionych przez inwestorów może sięgnąć nawet 31%" - głosi komunikat.

Raport "Specjalne strefy ekonomiczne. Edycja 2010" jest piątym już badaniem SSE przeprowadzonym przez KPMG. Zbieranie danych pierwotnych odbyło się w okresie lipiec-sierpień 2010 roku. W badaniu wzięło udział 214 inwestorów prowadzących działalność gospodarczą na terenie SSE.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Dziennikarz TVP Info wylicza polityków PiS. Tylu nie chciało przyjść do programu

Dziennikarz TVP Info wylicza polityków PiS. Tylu nie chciało przyjść do programu

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu

Wyjątek na trudnym rynku. Ten magazyn zwiększa sprzedaż drukowaną i cyfrową

Wyjątek na trudnym rynku. Ten magazyn zwiększa sprzedaż drukowaną i cyfrową