ZTE: 35 mln komórek sprzedanych w I poł. 2011 r.

Firma ZTE poinformowała, że w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku sprzedała na całym świecie 35 milionów telefonów komórkowych.

km
km
Udostępnij artykuł:

Liczba sprzedanych przez chińskiego producenta komórek była o 30 proc. większa w porównaniu z analogicznym okresem roku 2010.

Z kolei sprzedaż smartfonów ZTE wzrosła w ujęciu rocznym aż o 400 proc., do 5 milionów sztuk. W drugim półroczu firma chce sprzedać 12 milionów smartfonów, podczas gdy wcześniej prognozowała, że taki wynik zanotuje za cały 2011 rok.

Szybki wzrost w tym segmencie ZTE zawdzięcza głównie swojemu flagowemu modelowi - ZTE Blade. Do tej pory jego sprzedaż sięgnęła 2,5 miliona sztuk, a jeszcze w tym roku producent liczy na przekroczenie granicy 5 milionów.

Z danych firmy badawczej IDC za II kwartał tego roku wynika, że ZTE jest piątym największym sprzedawcą telefonów komórkowych na świecie (więcej na ten temat).

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zmarł były naczelny "Dziennika Zachodniego"

Zmarł były naczelny "Dziennika Zachodniego"

Media Expert znów nagradza uczniów. Po fali krytyki zmieniono zasady

Media Expert znów nagradza uczniów. Po fali krytyki zmieniono zasady

9 nominacji dla Lucky Fan Index na Cannes Lions

9 nominacji dla Lucky Fan Index na Cannes Lions

Canal+ porozumiał się z Amazonem. Czego dotyczy umowa?

Canal+ porozumiał się z Amazonem. Czego dotyczy umowa?

Nie tylko klasyczny błękit: Przełam nudę i wybierz popularne kolory jeansów męskich w 2026
Materiał reklamowy

Nie tylko klasyczny błękit: Przełam nudę i wybierz popularne kolory jeansów męskich w 2026

Słowik i Stanowski najbardziej angażującymi dziennikarzami. Dominował jeden temat

Słowik i Stanowski najbardziej angażującymi dziennikarzami. Dominował jeden temat