Zwolnienia szefów oddziałów TVP

We wtorek Zarząd TVP S.A. podjął decyzję o odwołaniu dwóch dyrektorów oddziałów regionalnych TVP.

kk
kk
Udostępnij artykuł:

Pracę straci z dniem 31 grudnia 2006 r. Jacek Kruczkowski, dyrektor OTV Opole. Jednocześnie Zarząd zwrócił się do Rady Nadzorczej TVP S.A. z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Jackiem Kruczkowskim. Zarząd TVP S.A. podjął również decyzję o nieprzedłużeniu umowy z Bogusławem Nowakiem – dyrektorem oddziału w Krakowie - podano w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Zarząd postanowił powierzyć od 1 stycznia 2007 r. obowiązki dyrektora OTV w Opolu, Janowi Nowarze oraz postanowił wystąpić do Rady Nadzorczej TVP S.A. z wnioskiem o powołanie oraz wyrażenie zgody na zatrudnienie Jana Nowary na stanowisku dyrektora OTV Opole.

Jan Nowara jest filologiem, dziennikarzem, reżyserem teatralnym i wykładowcą uniwersyteckim. Współpracował z „Nową Trybuną Opolską”, oddziałem TVP w Opolu (autor programu „Wizje Opolskie”). Był również członkiem Rady Programowej Polskiego Radia SA w Opolu. W swojej dotychczasowej karierze był  kierownikiem literackim i reżyserem w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, dyrektorem Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Jest również starszym wykładowcą w Instytucie Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Opolskiego.

12 grudnia br.,  Zarząd TVP S.A. podjął również decyzję o nieprzedłużeniu umowy z Bogusławem Nowakiem – dyrektorem oddziału w Krakowie. Zarząd postanowił powierzyć od dnia 1 stycznia 2007 r. obowiązki dyrektora OTV w Krakowie Witoldowi Gadowskiemu oraz postanowił wystąpić do Rady Nadzorczej TVP S.A. z wnioskiem o powołanie oraz wyrażenie zgody na zatrudnienie Witolda Gadowskiego na stanowisku dyrektora OTV Kraków.

Witold Gadowski jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był dziennikarzem „Czasu Krakowskiego”, reporterem i publicystą „Gazety Polskiej”. Jest laureatem kilku nagród dziennikarskich, m.in. Grand Press, Festiwalu Twórczości Telewizyjnej „Bazar” w Poznaniu, nagrody dziennikarzy małopolskich. Obecnie jest wykładowcą Papieskiej Akademii Teologicznej, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu teorii i praktyki reportażu.

kk
Autor artykułu:
kk
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne