WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Gazeta Wyborcza”: środki z prenumeraty cyfrowej przeznaczymy na sadzenie drzew

Agora korzysta na programie 500+, zyski spółki mają rosnąć

2017-03-16 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Analitycy Domu Maklerskiego BDM podwyższyli rekomendację dla Agory do "kupuj" z "trzymaj" i podnieśli cenę docelową akcji do 19,42 zł z 11,77 zł.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasowe Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasowe

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 15 zł. W środę za jedną akcję Agory na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie płacono 16,20 zł po wzroście o 1,19 proc.


fot. kurs akcji Agory, bankier.pl

- Jesteśmy zbudowani zachodzącymi zmianami w strukturze wyników grupy Agora. Doceniamy działania władz spółki, które z sukcesem przeprowadziły spółkę przez wyjątkowo trudny okres 2016 roku. Przede wszystkim wyróżniamy następujące obszary pozwalające nam na stwierdzenie, że Agora jest na ścieżce trwałej budowy wartości dla akcjonariuszy: i) znaczące wzrosty wartości rynku kinowego w Polsce (wzrost zamożności społeczeństwa, efekt 500+), ii) udana monetyzacja nowych wiat przystankowych w Warszawie, iii) rozwój projektów organicznych w obszarze internetu, iv) ekspozycja na rynek reklamy tv przez udziały w dwóch antenach, v) czy wreszcie konsekwentnie wdrażane zmiany w segmencie prasa" - napisał w uzasadnieniu Maciej Bobrowski, analityk Domu Maklerskiego BDM.

Analitycy BDM prognozują, że zysk netto spółki w 2017 r. wyniesie 6,2 mln zł przy przychodach 1,23 mld zł. W 2018 roku zysk ma wzrosnąć do poziomu 12,5 mln zł, w 2019 roku do 26,3 mln zł.

- Zwracamy też uwagę, że horyzont obecnej strategii średnioterminowej Agory dobiega powoli końca. Pomimo pewnych odchyleń in minus w poszczególnych obszarach, całościowo oceniamy pozytywnie jej realizację. Z bieżącej perspektywy czekamy na nowe cele biznesowe dla grupy na kolejne lata i mamy nadzieję, że będą one ambitne (nie oczekujemy, że przyszłe strumienie potencjalnych dywidend powinny być kluczowe dla oceny atrakcyjności inwestycyjnej w walory spółki). Zatem liczmy, że przyjęte w naszym modelu projekcje okażą się konserwatywne z punktu widzenia przyszłych celów biznesowych grupy - dodaje Bobrowski.

W ub.r. Agora zanotowała wzrost przychodów do 1 198,4 mln zł  i 13,2 mln zł straty netto (wobec 15,3 mln zł zysku netto w 2015 roku). Wpływy ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” zmalały o 6,2 proc., a z reklam - o 21,6 proc., natomiast wzrosły przychody w kinach Helios, internecie i firmy outdoorowej AMS. - W 2016 r. podjęliśmy wiele odważnych działań - zarówno w zakresie restrukturyzacji, jak i rozwoju naszych biznesów - komentował te wyniki Bartosz Hojka, prezes Agory.

Autor: pr

Wiecej informacji: Agora, program 500+, Dom Maklerski BDM, Maciej Bobrowski, Bartosz Hojka, prezes Agory

Komentarze (14) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia