WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Maciej Biniek dyrektorem ds. płatności w Allegro

Allegro pozwala na więcej zdjęć w ofertach, rezygnuje z części opłat

2017-06-19 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Serwis Allegro.pl powiększy limit zdjęć w pojedynczej ofercie do 16 (dla profili firmowych) i 10 (dla zwykłych kont). Jednocześnie darmowe będzie zamieszczenie nie tylko pierwszej fotografii w ofercie, lecz także dziesiątej i kolejnych.

Allegro pozwala na więcej zdjęć w ofertach, rezygnuje z części opłat

Zmiany zasad dodawania zdjęć zostały ustalone przez Allegro po zebraniu opinii od użytkowników. Oprócz podwyższenia maksymalnej liczby zdjęć w ofercie (do 16 dla profili firmowych i 10 dla zwykłych kont) zmniejszono minimalną wielkość fotografii (500 pikseli dłuższego boku) oraz wprowadzono certyfikaty i oznaczenia (np. urządzeń elektrycznych).

Wyłącznie według nowych zasad zwykli użytkownicy będą mogli wystawiać oferty od listopada br., a posiadacze kont firmowych - od lutego przyszłego roku.

Ponadto 28 czerwca br. zmienią się zasady opłat za zdjęcia w ofertach. Dotychczas bezpłatne było dodanie tylko pierwszej fotografii, natomiast teraz opłaty nie będą pobierane (w tych kategoriach, w których jeszcze obowiązują) także za każde dziesiąte i kolejne zdjęcie w ofercie.

Oznacza to, że po 10 groszy trzeba będzie zapłacić za maksymalnie osiem zdjęć w ofercie.

Jakiekolwiek opłaty za dodawanie fotografii nie obowiązują już w następujących kategoriach na Allegro: „Biżuteria i zegarki”, „Delikatesy”, „Erotyka”, „Film”, „Fotografia”, „Konsole i automaty”, „Telefony i Akcesoria”, „Meble” w ramach kategorii „Dom i ogród”,  w kategorii „Muzyka”, „Gry”, „Rękodzieło”, „Telewizory” w ramach kategorii „RTV i AGD”, „Odzież, obuwie, dodatki” oraz „Biuro i Reklama”, „Przemysł”, „Sprzęt Estradowy i Dj’ski”, „Kolekcje”, „Antyki i Sztuka” oraz „Instrumenty”.

W ub.r. Allegro wprowadziło nowy szablon graficzny ofert oraz nowe zasady dotyczące wyglądu dodawanych do nich zdjęć (m.in. ich tła).

Według badania Gemius/PBI w maju br. Allegro.pl zanotowało 15,55 mln realnych użytkowników i 1,43 mld odsłon.

Autor: tw

Wiecej informacji: Allegro

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia