WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Fakt” najchętniej kupowany w 2017 roku. Większość dzienników z najniższą sprzedażą w historii

„Gazeta Wyborcza” z wywiadem z Mateuszem Morawieckim udzielonym „Die Welt”: żarty dziennikarzy, oburzenie rzeczniczki PiS

2018-02-15 A A A KOMENTARZE: 17 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W czwartek „Gazeta Wyborcza” opublikowała wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim przeprowadzony przez „Die Welt”. Niektórzy dziennikarze żartowali, że „GW” eksponuje ten temat na pierwszej stronie, a rzeczniczka PiS-u określiła to jako „manipulację 110 procent”. - W każdym miejscu (proszę zajrzeć do skrinów poniżej) zaznaczaliśmy, że to wywiad udostępniony przez „Die Welt” - odpowiedział jej Bartosz Wieliński z „GW”.

„Gazeta Wyborcza” z wywiadem z Mateuszem Morawieckim udzielonym „Die Welt”: żarty dziennikarzy, oburzenie rzeczniczki PiS

Wywiad jest zapowiadany na pierwszej stronie czwartkowego wydania „Gazety Wyborczej” jako pierwsza w „GW” rozmowa z Mateuszem Morawieckim. Jednocześnie zaznaczono, że pytania Morawieckiemu zadawał Gerhard Gnauck z „Die Welt”, a na stronie z wywiadem dodano, że szef rządu udzielił go niemieckiemu dziennikowi.

- Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu „Die Welt”, a „Gazeta Wyborcza” przedrukowuje „jak wlasny” z zaznaczeniem jakby to im go udzielił.... Manipulacja 110 procent. Proszę o #RT - skomentowała w czwartek rano na Twitterze Beata Mazurek, rzeczniczka PiS-u.

Na to Bartosz Wieliński wskazał jej, że przy wywiadzie wskazano, że został on udzielony dziennikowi „Die Welt”. - Dlaczego Pani Poseł kłamie w sprawie opublikowania w „Gazecie Wyborczej” wywiadu z Mateuszem Morawieckim? W każdym miejscu (proszę zajrzeć do skrinów poniżej) zaznaczaliśmy, że to wywiad udostępniony przez „Die Welt”. W to, że Pani Poseł nie potrafi czytać jakoś nie wierzę - stwierdził Wieliński.

Niektórzy dziennikarze żartowali na Twitterze, że „Gazeta Wyborcza” na pierwszej stronie eksponuje przedruk wywiadu polskiego premiera dla zagranicznej gazety. - Jak u nas w „Rz” będzie wywiad z PMM (premierem Mateuszem Morawieckim - przyp.red.), to gwarantuję, że nie będzie to przedruk ;) - napisał Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej”. A Bartek Godusławski przypomniał, że niedawno przeprowadził wywiad z szefem rządu do „Dziennika Gazety Prawnej”.

- Jak słabo musi iść „GW”, że reklamuje swoje wydanie wywiadem z premierem. Później okazuje się, że wywiad jest, ale M. Morawiecki udzielił go „Die Welt”, a „Wyborcza” rozmowę przedrukowała. Clickbait na poziomie... - skomentowała Zuzanna Dąbrowska z Radia Maryja. - Ani B. Komorowski, ani D. Tusk nigdy nie zgodzili się na wywiad z „Gazetą Polską” i „Gazetą Polską Codziennie”. Ale nie przyszło nam nawet do głowy, by brać wywiad z innych mediów i manipulować, że to nasz. Na tej zasadzie można oszukać Czytelników w dowolny sposób. Jutro wywiad z Assadem i Trumpem! - stwierdził Wojciech Mucha z „Gazety Polskiej”.

Pozytywnie publikację „GW” ocenił natomiast Marek Twaróg z „Dziennika Zachodniego”. - Dogadali się i przedrukowali wywiad z „Die Welt”. Podoba mi się to, co zrobiliście „Gazeta Wyborcza”. To sposób na nierówne traktowanie przez władzę mediów w PL i rozgrywanie dziennikarzy przez polityków - napisał. - Trzeba sobie jakoś radzić - odpowiedział Bartosz Wieliński.

Według ZKDP w całym ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 110 077 egz. Natomiast portal Wyborcza.pl według badania Gemius/PBI w październiku ub.r. zanotował 6,14 mln realnych użytkowników i 58,66 mln odsłon. Liczba użytkowników płatnej oferty serwisów „GW” jesienią ub.r. przekroczyła 110 tys.

Autor: tw

Wiecej informacji: Gazeta Wyborcza, Die Welt, Mateusz Morawiecki, Beata Mazurek, Bartosz Wieliński

Komentarze (17) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia