SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Wirtualna Polska kupuje Grupę Money.pl

Grupa Wirtualna Polska podpisała umowę zakupu 100 proc. udziałów Grupy Money.pl. Wydawca uzasadnia, że wzmacnia w ten sposób portfolio swoich serwisów gospodarczo-prawnych i zajmującą się nimi redakcję oraz rozwija ofertę e-commerce.

Jacek Świderski, prezes Grupy Wirtualna PolskaJacek Świderski, prezes Grupy Wirtualna Polska

- Naszą ambicją i jednocześnie jednym z celów strategicznych, konsekwentnie realizowanym od lutego br., jest inwestycja w wysokiej jakości, opiniotwórcze treści. Włączenie tak uznanej marki jak Money.pl do naszego portfolio jest naturalnym krokiem w kierunku realizacji tej strategii - uzasadnia przejęcie Grupy Money.pl Jacek Świderski, prezes Grupy Wirtualna Polska. - Nasza redakcja biznesowa poszerza się o zespół uznanych dziennikarzy i ekspertów z takich dziedzin jak giełda, raporty gospodarcze, analityka finansowa oraz prawo - dodaje.

Do Grupy Money.pl należy szereg serwisów gospodarczych i prawnych, przede wszystkim Money.pl (we wrześniu br. miał 2,79 mln użytkowników i 34,2 mln odsłon), E-prawnik.pl (647,3 tys. użytkowników i 1,9 mln odsłon), Favore.pl (464,7 tys. użytkowników i 1,8 mln odsłon), Iwoman.pl (372,2 tys. użytkowników i 2,2 mln odsłon) i Menstream.pl (175,8 tys. użytkowników i 1,2 mln odsłon). Łącznie strony Grupy Money.pl zanotowały we wrześniu 3,74 mln użytkowników i 41,9 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki). W skład firmy wchodzą też dwie sieci reklamowe: Business Ad Network i BusinessClick.

- Od połączenia WP z o2 na wiosnę tego roku inwestowaliśmy w segment „Biznes, Finanse, Prawo”, co przełożyło się na intensywne wzrosty liczby czytelników oraz osiągnięcie we wrześniu pozycji lidera w tej kategorii Megapanelu. Inwestycja w Grupę Money cementuje tę pozycję i wzmacnia portfolio silnych marek Grupy WP - dodaje Grzegorz Czapski, wiceprezes Grupy WP ds. corporate development.

Dla Grupy WP szczególnie atrakcyjnymi zasobami Grupy Money.pl są serwisy i narzędzia pozwalające na kupowanie i sprzedawanie w internecie produktów i usług finansowych. - Transakcje e-commerce opierają się w dużej mierze na zaufaniu. Połączenie siły marki WP z marką Money pozwoli nam stworzyć sieć zaufanych witryn internetowych, które gwarantują prestiżowym markom finansowym właściwy kontekst dla ich działalności sprzedażowej w internecie oraz dotarcie do właściwych odbiorców zainteresowanych konkretnym produktem - zapowiada Michał Brański, wiceprezes Grupy WP ds. strategii.

 - Wnosimy do Grupy WP szereg kompetencji produktowych i unikalny know-how. Połączenie sił nie tylko stabilizuje naszą pozycję rynkową, ale przede wszystkim otwiera przed nami nowe możliwości biznesowe - opisuje Aleksander Kusz, prezes Grupy Money.

Wartość transakcji nie została ujawniona. Poprzednio 80 proc. udziałów Grupy Money.pl należało do Holtzbrinck Digital, a 20 proc. do spółki jej założyciela Arkadiusza Osiaka.

Jest to kolejna w br. akwizycja Grupy Wirtualna Polska. We wrześniu firma przejęła 51 proc. udziałów spółki Domodi, do której należą sklepy internetowe Domodi.pl i Homebook.pl (więcej na ten temat), a w czerwcu - serwis SportoweFakty.pl (więcej o tym). Z kolei pod koniec ub.r. Grupa o2, jeszcze przed połączeniem z Wirtualną Polską, kupiła większościowe udziały serwisu Dobreprogramy.pl.

We wrześniu br. serwisy Grupy WP zanotowały 14,75 mln użytkowników i 4,35 mld odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius).

Dołącz do dyskusji: Grupa Wirtualna Polska kupuje Grupę Money.pl

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Znany Piłkarz
no no - po 12 miesiącach być liderem w jednej kategorii... chyle czoła!
za kolejne 12 miesiacy możemy się spodziewać, że mogą być pierwsi wśród portali na "W"!

odpowiedź
User
ekspert
ostro ofensywa.

Co jeszcze teraz Onet i WP mogą teraz przejąć?
w egospodarce.pl?
pracuj.pl?

co jeszcze?
odpowiedź
User
Heniek
jednego można być pewnym, przepłacili ;-) dobry serwis, ale wycena na pewno była zawyżona...
odpowiedź