WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Studio Polska” nie znika z TVP Info, Macieja Pawlickiego zastąpi nowy prowadzący

„Studio Polska” hitem TVP Info. Program śledziło 470 tys. widzów

2017-02-06 A A A KOMENTARZE: 44 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Program „Studio Polska” pokazywany na antenie TVP Info w sezonie 2016/2017 oglądało średnio 472 tys. widzów. Stacja w paśmie nadawania audycji wygrała walkę o widza z TVN24 i Polsat News.

Maciej Pawlicki, fot. TVP Info Maciej Pawlicki, fot. TVP Info

Program na żywo „Studio Polska” emitowany jest na antenie TVP Info w soboty o godz. 21.55. Średnia widownia audycji w okresie od 3 września ub.r. do 28 stycznia br. wyniosła 472 tys. osób. Przełożyło się to na 3,86 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,04 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 1,73 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Najwięcej widzów w analizowanym okresie zgromadziło wydanie programu z 17 grudnia ub.r., które śledziło średnio 814 tys. osób. Tego dnia w studio trwała dyskusja o tym, co działo się wówczas na ulicach Warszawy.

TVP Info w paśmie nadawania audycji zajmuje pierwsze miejsce w rynku stacji newsowych. Wiceliderem w tym paśmie jest TVN24, którego udział wynosi wówczas 3,48 proc. Trzecie miejsce zajmuje Polsat News (0,68 proc.).
Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59 lat.

W każdym odcinku programu na żywo „Studio Polska” do studia w gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie przychodzą przedstawiciele różnych grup społecznych, którzy dyskutują na bieżące tematy społeczne i polityczne w formie hyde parku, czyli bez scenariusza. Audycję prowadzili: Maciej Pawlicki i Katarzyna Matuszewska.

Pawlicki w zeszły tygodniu został jednak odsunięty od dalszego prowadzenia programu za to, że w sobotę, 28 stycznia br. na początku „Studia Polska” podał zmyśloną informację, jakoby lider Nowoczesnej Ryszard Petru został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Dziennikarz zaraz zaznaczył, że to nieprawda mająca pokazywać, jak rozpowszechniane są fałszywe wiadomości. - Chcieliśmy pokazać, że kłamstwo ma niedobre konsekwencje i to się udało - stwierdził Pawlicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

W zeszłą sobotę TVP Info nie pokazało kolejnego wydania „Studia Polska”. W tym paśmie stacja wyemitowała „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra”. Telewizja Polska zapewniła jednak, że „Studio Polska” będzie dalej emitowane, a w miejsce odsuniętego Macieja Pawlickiego pojawi się nowy współprowadzący audycję.

Udział TVP Info w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w styczniu br. wyniósł 3,67 proc.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Studio Polska, TVP Info

Komentarze (44) Dodaj komentarz

 1. Jeśli 472 tys. widzów to ma być hit, to ja jestem Papież Hahahahahahaha, ale śmieszni są ci socjaliści piSSowscy, którzy zarządzają kanałem TVPiS dezInfo Śmieję się z nich non stop, bo nic mnie tak nie bawi Ogólnodostępny kanał pod każdym względem przegrywa z kodowanym satelitarno-kablowym TVN24, to mówi wszystko za siebie

  Ale bezsilność
  Dlaczego dla własnego zdrowia psychicznego i fizycznego nie pogodzicie się z tym, że to co było się już nie wróci. Nigdy. Nie ma na to żadnych szans. Dostrzeżcie to wreszcie.
  Zacznijcie pracować razem z nami dla dobra Polski a nie ciągle szczujecie i wymyślacie coraz większe absurdy o mitycznej zagrożonej demokracji. Nikogo na to nie nabieracie a brniecie w absurdalny temat z uporem wartym lepszej sprawy.
  Nienawiść jest złym doradcą. Wypowiedzi wasze są coraz bardziej absurdalne. Prości, zwykli ludzi pukają się w głowę patrząc i słuchają tzw. obrońców czegoś tam


  A popracujcie trochę sami :D
  Na razie tylko psujecie. Zbudujcie coś...zróbcie coś konstruktywnego...
  Wątpię by to była bezsilność. Wasze bolszewickie ruchy wywołują tylko śmiech bo nie macie prócz populizmu i rozdawnictwa NIC do zaproponowania. Intelektualnie jesteście bez jakiegokolwiek zaplecza. NIE MA żadnego rozsądnego intelektualisty, który by wam zbudował choćby pozorną podstawę metodologiczno-, aksjologiczno-, ekonomiczną-. NIC. Pustka polegająca tylko na negacji, niszczeniu, nienawiści, frustracji. Spoko z tym nie-wracaniem i pogodzeniem. Jesteście tylko niechlubnym przerywnikiem, wstydliwym fragmentem historii, który szybko minie. Czasem trwacie dłużej ( jak wasi ideologiczni pobratymcy -bolszewicy) czasem krócej ( jak narodowi socjaliści z NSDAP) czasem jesteście tylko kadencję ( jak lepenowcy we Francji). Za każdym razem znikacie i jesteście wstydliwą kartą historii.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia