WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Serwisy internetowe Eurozetu liderem wśród grup radiowych

Jedynka z największym wzrostem słuchalności o poranku w dni powszednie, Audytorium 17 przed Eską

2017-08-28 A A A KOMENTARZE: 11 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Pozycję lidera ogólnopolskiego rynku radiowego w okresie od maja do lipca br. w godzinach porannych (6.00.00 - 8.59.59) zajęło RMF FM. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogła Jedynka, z kolei najwięcej straciła Trójka. Wśród sieci najlepiej wypadło Audytorium 17, które miało wyższy wynik od Eski - wynika z raportu portalu Wirtualnemedia.pl.

Jedynka z największym wzrostem słuchalności o poranku w dni powszednie, Audytorium 17 przed Eską

Wśród najchętniej słuchanych rozgłośni radiowych w godzinach porannych (6.00.00 - 8.59.59) w okresie od maja do lipca 2017 roku pozycję lidera zajęło RMF FM, którego udział względem analogicznego okresu rok wcześniej spadł o 0,8 pkt. proc. do 24,8 proc. - wynika z raportu Radio Track Millward Brown, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajęło Radio ZET (13,8 proc. udziału; bez zmian).

Podium uzupełnia Jedynka, która pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu (do góry o 0,7 pkt. proc. do 10,8 proc. udziału).

Czwarta była Trójka, która z kolei odnotowała największy spadek (o 1,6 pkt. proc. do 7,3 proc.). W połowie maja br. redaktor naczelny radiowej Trójki Adam Hlebowicz i jego zastępca Szymon Sławiński zostali odwołani przez zarząd Polskiego Radia. Na nowego szefa stacji wybrano Wiktora Świetlika, a jego zastępcą został Wojciech Surmacz.

W czołowej piątce znalazła się jeszcze sieć Audytorium 17 (+ 0,4 pkt. proc. do 6,6 proc.). Oczko niżej znalazła się konkurencyjna Eska (- 0,2 pkt. proc. do 4,9 proc.).

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego w okresie od maja do lipca 2017 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Natomiast wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: RMF FM, Radio ZET, Jedynka, Trójka, Audytorium 17

Komentarze (11) Dodaj komentarz

  1. Niestety Trójki już nie da się słuchać. Muzycznie skręciła gdzieś w niszowe sektory i tam trwa. Do tego dochodzą płynące z anteny idiotyczne wywody dziennikarzy muzycznych. Margańskiego jak słucham to się zastanawiam co on bierze, bo na trzeźwo to nie można tak bredzić. Sorry Trójko słuchałem Cię od początku lat osiemdziesiątych ale odpadam. Nadawana muzyka mnie męczy, podejmowane tematy nie interesują. Mam wrażenie, że dziennikarze robią audycje tylko tylko dla siebie jak by zapomnieli o słuchaczach.

    Jakie niszowe? Przecież Trójka leci mainstreamem i to tak wtórnym, że uszy bolą. Na czym niby polega ta jej niszowość? Na tym, że jednak gra co innego niż RMF, Eska itd.? Trójka była radiem ludzi poszukujących, słuchaczy, którzy często inspirowali redaktorów (Ossowski, Kaczkowska, Kosiński itd.), którzy razem z nimi dbali o poszerzanie horyzontów muzycznych i promowanie świetnej muzyki, szczególnie z małych wytwórni lub wydawanej własnym sumptem. Jest masa zdolnych artystów, którzy wcale nie marzą o kontrakcie z dużą wytwórnia, która to przy pomocy kasy i układów branżowych będzie upychać ich single na playlistach (często są to single sformatowane przez menedżment, które kompletnie nie oddają ducha reszty płyty). W Trójce właśnie brakuje takiej muzyki. Utworów, po usłyszeniu których, z wypiekami na twarzy lecimy do kompa, by dowiedzieć się co to za utwór, kto go wykonał/skomponował. Zamiast tego mamy "patronaty medialne", wałkowanie kilku festiwali i piwną trasę koncertową, której promocja wylewa się zarówno z playlisty i jak i audycji autorskich pewnego grona redaktorów. Rany, jest tyle ciekawej muzyki, dzięki internetowi dostępnej na wyciągnięcie ręki... Trzeba nie chcieć jej zauważać lub być totalnym leniem, żeby jej nie promować na antenie tak kultowego radia...

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia