WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Paweł Sołtys odszedł z radiowej Trójki. „Media publiczne przekształcają się w propagandowe”

Mariusz Cieślik kandydatem na wicedyrektora radiowej Trójki

2018-01-25 A A A KOMENTARZE: 11 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dziennikarz Mariusz Cieślik jest jednym z kandydatów, rozważanym przez zarząd Polskiego Radia na stanowisko wicedyrektora i zastępcy redaktora naczelnego Programu III - nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Mariusz Cieślik, fot. Youtube Mariusz Cieślik, fot. Youtube

Na początku stycznia br. Rada Mediów Narodowych wybrała nowy zarząd Polskiej Agencji Prasowej - prezesem PAP został Wojciech Surmacz, dotychczasowy wiceszef Programu III Polskiego Radia. W związku ze zwolnionym przez Surmacza wakatem zarząd Polskiego Radia szuka osoby, która pokieruje Trójką u boku Wiktora Świetlika, dyrektora anteny.

Z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że jednym z kandydatów na stanowisko wicedyrektora i zastępcy redaktora naczelnego PR3 jest dziennikarz i publicysta Mariusz Cieślik. Być może nowy wiceszef anteny zostanie powołany w przyszłym tygodniu.

Od lata ub.r. Cieślik prowadzi w Trójce autorską audycję kulturalną „Przodownicy kultury”. Od maja 2015 do grudnia ub.r. dziennikarz był związany z tygodnikiem „Wprost”. Najpierw kierował działem Cywilizacja (za czasów wicenaczelnego Mariusza Staniszewskiego, obecnie wiceprezesa Polskiego Radia), a ostatnio prowadził satyryczną rubrykę wraz z Robertem Górskim. W grudniu Cieślik i Górski przenieśli swoją rubrykę do „Rzeczpospolitej”, która ukazuje się teraz pod nazwą „Od ucha do ucha”.

Mariusz Cieślik prowadzi w Polsat News magazyn o literaturze „Spis treści”. W przeszłości współprowadził w TVN24 „Xięgarnię”. Był m.in. publicystą i szefem działu Styl życia w „Newsweeku”, a z ramienia tego tygodnika prowadził w Polsat News magazyn „Narożnik Newsweeka”.

Według badania Radio Track w całym ub.r. Trójka miała 6,7 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1,2 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Autor: łb

Wiecej informacji: Mariusz Cieślik, Polskie Radio, Program III Polskiego Radia, Trójka, Wiktor Świetlik

Komentarze (11) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia