WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

ING Bank Śląski liderem reklamowym banków, mocno w górę BGŻ BNP Paribas (TOP5)

mBank blokuje konto użytkownika za obrót kryptowalutami. „Mamy do tego prawo”

2018-02-12 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

mBank zamknął rachunek jednego z przedsiębiorców zajmujących się obrotem kryptowalutami. Decyzja banku wywołała oburzenie niektórych internautów i ożywioną dyskusję w sieci. Bank broni swojego stanowiska zasłaniając się przepisami. -  Naszym obowiązkiem jest prawidłowe wykonywanie środków bezpieczeństwa finansowego - zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - wyjaśnia mBank na Facebooku.

mBank blokuje konto użytkownika za obrót kryptowalutami. „Mamy do tego prawo”

O zamknięciu przez mBank firmowego konta związanego z obrotem kryptowalutami poinformował na Facebooku jego właściciel nie kryjąc swojego oburzenia sposobem w jaki bank przeprowadził operację blokady - bez żadnego ostrzeżenia i powiadomienia właściciela rachunku o takiej decyzji.

W odpowiedzi na wpis przedsiębiorcy mBank wyjaśnił, że wypowiedzenie umowy prowadzenia rachunku jest w tym wypadku uzasadnione.

Postępowanie banku wywołało reakcję wśród użytkowników Facebooka, którzy nie kryli swojej krytyki wobec decyzji zamknięcia konta za handel kryptowalutami. mBank stał jednak twardo na stanowisku, że działa w granicach obowiązujących przepisów prawnych.

Przedsiębiorca, któremu zablokowano konto w mBanku w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl nie chciał bardziej szczegółowo komentować decyzji która dotknęła jego firmę. Przyznał, że w tej sytuacji nie pozostaje mu nic innego niż podpisanie umowy o prowadzenie konta z innym bankiem.

mBank jest kolejną instytucją finansową w Polsce która blokuje użytkownikom konta związane z obrotem kryptowalutami. Wcześniej podobne decyzje podjęły też BZ WBK oraz Pekao. Na handel kryptowalutami w naszym kraju patrzą z dużą rezerwą instytucje regulujące rynki finansowe. W grudniu ub.r. ostrzeżenie przed wirtualnym pieniądzem opublikowały wspólnie Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego. Ten trend potwierdza także fakt, że w styczniu br. z patronatu nad projektem „polskiego bitcoina” wycofało się Ministerstwo Cyfryzacji.

W ostatnich miesiącach kryptowaluty zanotowały duże wahania wartości potwierdzając opinie ekspertów, że wirtualny pieniądz to mocno niepewna inwestycja. Bitcoin, sztandarowa kryptowaluta na rynku w grudniu ub.r. osiągnął największą wartość w swojej historii, aby po kilku tygodniach zaliczyć spadki najpierw do 11, a ostatnio poniżej 7 tys. dol.

Autor: ps

Wiecej informacji: mBank, bitcoin, kryptowaluty

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia