WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Ruszyły zdjęcia do „Pod wspólnym niebem”. W obsadzie Bukowski, Szwedes i Szykulska

„Miasto skarbów” od 14 września w TVP2. Emisja w czwartkowe wieczory

2017-08-22 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W czwartek, 14 września 2017 roku TVP2 rozpocznie emisję nowego serialu „Miasto skarbów” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Główne role w kryminalnej produkcji grają: Magdalena Różczka i Aleksandra Popławska.

Aleksandra Popławska i Magdalena Różczka, fot. Propeller Film Aleksandra Popławska i Magdalena Różczka, fot. Propeller Film

13-odcinkowy serial przedstawia losy dwóch sióstr: Alicji (w tej roli Aleksandra Popławska), która jest genialną historyk sztuki, oraz Ewie (Magdalena Różczka) - utalentowanej malarce, wypełniającej zamówienia dla bogatych kolekcjonerów sztuki.

Alicja rzuca pracę ekspertki w Ministerstwie Kultury w Warszawie i wraca do rodzinnego Krakowa. Podejmuje współpracę z wydziałem policji, który ściga przestępców zajmujących się kradzieżą dzieł sztuki. Tymczasem jej siostra Ewa to jedna z ważniejszych postaci grupy przestępczej, rabujących cenne skarby. Alicja i Ewa stoją po przeciwnych stronach barykady, a ich relacje są skomplikowane także ze względu na przeszłość.

Oprócz Popławskiej i Różczki w obsadzie produkcji znajdą się również m.in.: Piotr Głowacki, Adam Ferency, Marcin Bosak, Iza Kuna, Edward Linde Lubaszenko, Adam Krawczuk, Helena Ganjalyan, Jan Wieczorkowski i Norbert Rakowski.

Telewizja Polska produkuje serial samodzielnie. Zdjęcia potrwają do końca września i są realizowane w Krakowie. Reżyserią zajmują się: Marcin Ziębiński (odc. 1-6) i Piotr Jaworski (odc. 7-13).

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że „Miasto skarbów” na antenie TVP2 będzie pokazywane w czwartki o godz. 21.40, począwszy od 14 września 2017 roku.

Średni udział Dwójki w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w pierwszym półroczu br. wyniósł 7,84 proc.

 

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: TVP2, Miasto skarbów, Magdalena Różczka, Aleksandra Popławska, Piotr Głowacki, Iza Kuna, Marcin Bosak, Edward Linde Lubaszenko

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia