WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Barbara Schabowska po przejściu do TVP Kultura straciła etat w Polskim Radiu z powodu „konfliktu prawnego”

Michał Fabisiak zwolniony z Polskiego Radia, bo nie chciał podać szefowi, skąd wie o wewnętrznym sondażu PiS

2017-10-20 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Michał Fabisiak został zwolniony z redakcji portalu internetowego Polskiego Radia, po tym jak opisał sondaż poparcia zlecony na własne potrzeby przez PiS oraz nie chciał szefowi redakcji Piotrowi Chęcińskiemu ujawnić źródła swoich informacji.

Siedziba Polskiego Radia, Foto: Małgorzata Sas/PR Siedziba Polskiego Radia, Foto: Małgorzata Sas/PR

W poniedziałek na portalu Polskiego Radia opublikowano tekst Michała Fabisiaka opisujący sondaż zlecony na potrzeby wewnątrzpartyjne przez PiS. W sondażu największe poparcie jako kandydat tej partii w wyborach na prezydenta Warszawy uzyskał Patryk Jaki. Szczegółowe wyniki ankiety niedługo potem podał serwis 300polityka.pl.

We wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek stwierdziła, że partia nie zamawiała takiego sondażu. - PiS nie zlecał i nie robił żadnego sondażu wyborczego o którym napisała 300polityka, to #FakeNews - napisała posłanka na Twitterze.

Jak ustaliły niezależnie „Fakt” i Wirtualna Polska, w środę Michał Fabisiak został wezwany do gabinetu Piotra Chęcińskiego, który od początku lipca br. jest szefem portalu Polskieradio.pl. Chęciński, w towarzystwie prawnika, zapytał Fabisiaka o źródło informacji o sondażu dla PiS. Dziennikarz nie chciał ujawnić swojego źródła, na co szef dał mu 20 minut do namysłu. Wezwany ponownie Fabisiak dalej nie chciał podać, skąd miał tę informację. Wtedy wręczono mu wypowiedzenie umowy o pracę.

Michał Fabisiak nie chciał potwierdzić, że rozmowa z Piotrem Chęcińskim miała taki przebieg. Chęciński i rzeczniczka prasowa Polskiego Radia nie komentują tej sprawy.

Fabisiak dołączył do redakcji PolskieRadio.pl w styczniu br. Wcześniej pracował m.in. w Grupie Radiowej Time, RMF Maxxx oraz w Radiu PIN.

Filip Memches na krótko zwolniony, Wojciech Dąbrowski urlopowany

W maju br. Polskie Radio 24 zakończyło współpracę z Filipem Memchesem, po tym jak w swojej audycji zaprezentował on komentarz Jana Hartmana. Prezes Polskie Radia Jacek Sobala tłumaczył, że zwolnił Memchesa i odwołał Krzysztofa Gottesmana z funkcji wicedyrektora anteny (to stanowisko objął Robert Tekieli) właśnie z uwagi na obecność Hartmana w programie. Dlaczego? Jan Hartmana kilka lat temu stwierdził, że należy rozpocząć debatę o legalizacji związków kazirodczych.

Zwolnienie Memchesa i odwołanie Gottesmana skrytykowało wielu dziennikarzy, także ci związani z Telewizją Polską, TV Republika i tygodnikiem „Sieci”. O wyjaśnienie tych decyzji prezesa Polskiego Radia poprosił przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Ostatecznie pod koniec maja Jacek Sobala i Filip Memches uzgodnili ponowne zatrudnienie dziennikarza w Polskim Radiu.

W lipcu Wojciech Dąbrowski został poproszony przez przełożonych o wzięcie urlopu, po tym jak w „Sygnałach dnia” w Jedynce dociekliwie pytał premier Beatę Szydło. Władze Polskiego Radia zapewniły, że na dziennikarza nie wywierano żadnych nacisków i szybko wrócił on z urlopu do dotychczasowych obowiązków.

Od dwóch tygodni Dąbrowski nie prowadzi już rozmów z politykami w „Sygnałach dnia”, zastąpiła go Katarzyna Gójska z „Gazety Polskiej” i TV Republika.

Autor: tw

Wiecej informacji: Polskie Radio, Michał Fabisiak, Piotr Chęciński

Komentarze (14) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia