WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Zmarła dziennikarka TVN24 BiS Pamela Bem-Niedziałek

Polsat liderem. TVN24 najwyżej wśród stacji tematycznych, a Super Polsat - nowości (top 150)

2017-09-30 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W sierpniu br. liderem oglądalności w rynku telewizyjnym był Polsat. Wśród stacji tematycznych najwyższy udział zanotował TVN24, a z nowych kanałów najwyżej uplasował się Super Polsat. Ranking top 150 kanałów w raporcie Wirtualnemedia.pl.

Polsat liderem. TVN24 najwyżej wśród stacji tematycznych, a Super Polsat - nowości (top 150)

Wśród najpopularniejszych stacji telewizyjnych w sierpniu 2017 roku pierwsze miejsce zajął Polsat. Średni dobowy udział tego kanału względem sierpnia 2016 roku spadł o 1,89 proc. i wyniósł 10,41 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

Wiceliderem był TVN (jego udział w analizowanym okresie zmniejszył się o 5,78 proc. do 8,96 proc.), który jednak wyprzedził TVP1 (8,44 proc. udziału; w dół o 19,85 proc.). Oczko niżej uplasowała się Dwójka (6,63 proc. udziału; w dół o 25,42 proc.).

Czołową piątkę uzupełnia TVN24, którego udział wyniósł 4,72 proc., po wzroście o 21,96 proc. Jednocześnie jest to najwyżej sklasyfikowany kanał informacyjny w rankingu.

Na 13. lokacie znalazła stacja TVP Seriale - lider oglądalności kanałów filmowo-serialowych. Jej udział uplasował się na poziomie 1,62 proc. (spadek o 6,90 proc.).

Liderem oglądalności wśród stacji dziecięcych było TVP ABC (do góry o 15,53 proc. do 1,19 proc.), sportowych - TVP Sport (- 7,29 proc. do 0,89 proc.), dokumentalnych - Fokus TV (- 13,04 proc. do 0,80 proc.), muzycznych - Polo TV (- 6,02 proc. do 0,78 proc.), a lifestylowych - TVN Style (- 1,37 proc. do 0,72 proc.).

20. pozycję zajął nowy kanał Super Polsat, który 2 stycznia br. w naziemnej telewizji cyfrowej zastąpił Polsat Sport News. Jego średni udział w sierpniu br. wyniósł 0,90 proc., podczas gdy wynik Polsatu Sport News w sierpniu ub.r. to 0,29 proc. Jednocześnie jest to najwyżej sklasyfikowany nowy kanał w zestawieniu.

Od 51. do 65. miejsca w zestawieniu zajęły nowe kanały, które w 2016 roku rozpoczęły nadawanie na ósmym multipleksie w naziemnej telewizji cyfrowej: Zoom TV (0,31 proc. udziału w rynku), Metro (0,28 proc.), Nowa TV (0,25 proc.) i WP (0,21 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 liderem w sierpniu br. też był Polsat, którego udział wyniósł tutaj 11,58 proc., po spadku o 6,91 proc. Wynik drugiego TVN zmniejszył się o 0,45 proc. do 11,09 proc.

Trzecia była TVP2 (5,79 proc udziału; w dół o 26,89 proc.), a czwarta - TVP1 (5,33 proc., spadek o 30,51 proc.).

Liderem oglądalności wśród stacji informacyjnych również i tutaj był kanał TVN24 (do góry o 33,96 proc. do 2,84 proc.).

Pierwsze miejsce wśród kanałów filmowo-serialowych zajęły TVP Seriale (- 3,72 proc. do 1,81 proc.), muzycznych - Polo TV (- 5,19 proc. do 1,28 proc.), lifestylowych - TVN Style (+ 14 proc. do 1,14 proc.), dziecięcych - TVP ABC (+ 18,89 proc. do 1,07 proc.), dokumentalnych - Fokus TV (- 25,69 proc. do 0,81 proc.), a sportowych - TVP Sport (- 16,67 proc. do 0,65 proc.).

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Polsat, TVN, TVP1, TVP2, TVN24, kanał tematyczny, Super Polsat

Komentarze (7) Dodaj komentarz

  1. Pozdrowienia dla Macieja konserwatywnego, który nie ściga się na słupki oglądalności. Trzeba Macieja jakoś pocieszyć i dodać otuchy bo się całkiem załamie. Byłem parę dni temu przejazdem w Radomiu i z ciekawości "zajrzałem" do jego hurtowni (jest tak bardzo znana w okolicy, że byle przechodzień potrafił mi dokładnie wskazać którędy do niej dojechać). Maciej siedzi całymi dniami w hurtowni sam, klientów brak, lato się skończyło, dni są coraz chłodniejsze, popyt na wentylatory i dmuchawy drastycznie spadł. Prawie nikt już u niego nie kupuje.

    Maciej siedzi od rana do wieczora w hurtowni z laptopem na kolanach, na którym ogląda stream TVP Info. W przerwach reklamowych wchodzi na Wirtualne Media i czyta komentarze, oczywiście śmieje się z komentarzy lewaków i zapluwa ze śmiechu ekran laptopa. Na stole, przy którym siedzi Maciej, stoją trzy odbiorniki radiowe. Na jednym jest włączona Jedynka, na drugim PR24. Maciej słucha ich jednocześnie. Trzeci odbiornik jest wyłączony, a przynajmniej był wyłączony, gdy ja odwiedzałem jego hurtownię (myślę że służy do słuchania Trójki, ale Maciej włącza go tylko w porze nielicznych audycji konserwatywnych, bo jak powszechnie wiadomo Trójka jest słabo "przewietrzona" i Maciej nie potrafi jej słuchać non stop). Oprócz odbiorników radiowych zauważyłem na tym stole jakieś liczydło, a Maciej od czasu do czasu coś na nim liczył (pewnie próbował policzyć wartości konserwatywne, których jest raczej więcej niż 4, ale dokładna liczba nie jest łatwa do obliczenia). Zauważyłem też maskotkę lewaka, która od czasu do czasu podrygiwała, czym wywoływała u Macieja głośny śmiech (co ciekawe, zawsze pięć razy ha).

    Tak w skrócie wygląda typowy dzień Macieja. Jak dla mnie, prowadzi trochę nudny tryb życia w tej hurtowni, ale to jego problem.

    Hurtownia nie oferuje nic szczególnego. Ot typowe wentylatory i dmuchawy, które można kupić w byle jakim innym sklepie. Moją uwagę przykuła tylko dmuchawa o nazwie "Lewak 1-27", na której pokrętło ustawione na 1 daje silniejsze dmuchanie niż ustawione na 27. Bardzo oryginalna dmuchawa, ale był trochę za droga (wprawdzie Maciej daje 20% zniżki przy okazaniu legitymacji PiS i wtedy cena robi się atrakcyjna, ale ja nie jestem spod PiSu i uwielbiam PO, więc nic nie mogłem okazać).

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia