WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polskie Radio analizuje udział Wojciecha Manna w reklamach sklepów Saturn, nie ma mowy o usunięciu go z Trójki

Słuchacze Trójki: głosujmy na "Kocham wolność” w „Polskim Topie Wszech Czasów”

2017-03-14 A A A KOMENTARZE: 29 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Twórcy profilu „Ratujmy Trójkę” na Facebooku zaczęli akcję „Po pierwsze: wolność!”, mającą doprowadzić do tego, by na szczycie majowego „Polskiego Topu Wszech Czasów” PR III Polskiego Radia znów znalazła się piosenka „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni. - To nasz sposób pokazania szefostwu Polskiego Radia, że nie godzimy się na to, by politycy robili z Trojką to, co chcą - mówią w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

fot. polskie radio fot. polskie radio

Podobną akcję na fanpage’u „Ratujmy Trójkę” zorganizowano także rok temu. Wówczas zakończyła się sukcesem i utwór udało się wywindować na szczyt Topu.

Jak i w 2016 roku, tak i teraz internetowe nawoływanie do głosowania w inicjatywie „Po pierwsze: wolność!” zaczyna się dużo wcześniej: głosowanie na „Polski Top Wszechczasów” trwa do 28 kwietnia, zaś akcja zaczęła się 12 marca. Audycja „Polski Top Wszech Czasów” zostanie wyemitowana 2 maja.

- To okazja, by pokazać osobom odpowiedzialnym za zarządzanie Polskim Radiem, że głosu słuchaczy nie da się wyciszyć! Pokażmy, że choć upłynął rok, nadal trwamy z Trójką i do skutku będziemy przypominać o tym, co w dziennikarstwie jest tak ważne - o wolności” - czytamy we wprowadzeniu do akcji. - W ciągu ostatniego roku wielu redaktorów nie ma już w Trójce, a Ci, którzy pozostali, codziennie walczą o to, by „Trójkowy” duch wolności nie przepadł bezpowrotnie. Na co dzień nie mamy okazji, by w konkretny sposób okazać im wsparcie, a ludziom odpowiedzialnym za złe zmiany w Trójce przypominać o tym, że do skutku będziemy walczyli o naszą stację. Tym bardziej trzeba wykorzystać tę szansę i zmobilizować się do głosowania - mówią dla portalu Wirtualnemedia.pl organizatorzy akcji „Po pierwsze: wolność!”.

Fanpage „Ratujmy Trójkę” działa od początku 2016 roku. Z inicjatywy osób tworzących go w listopadzie ub. roku pod siedzibą rozgłośni odbyła się pikieta pod hasłem „Trójko, trwaj!”. Miała ona na celu z jednej strony zaprotestowanie przeciw pożegnaniu się w 2016 r. przez władze stacji z kilkunastoma dziennikarzami, a z drugiej strony wsparcie osób nadal pracujących w rozgłośni. Teraz na facebookowym fanpage’u „Ratujmy Trójkę” zamieszczono dokładną instrukcję głosowania w „Polskim Topie Wszech Czasów” i zachętę, by oddać głos tylko na jeden utwór.

Akcję wspiera także inna nieformalna grupa osób składających się z słuchaczy PR3 - „Trójka - usłyszysz więcej”. To facebookowa, zamknięta grupa, której członkowie omawiają wszystkie audycje tej stacji.

W okresie od listopada 2016 r. do stycznia br. radiowa Trójka notowała udział w rynku słuchalności na poziomie 8,1 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Kocham wolność, Polski Top Wszech Czasów, PR III, Trójka, Ratujmy Trójkę

Komentarze (29) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia