SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Słuchacze Trójki: głosujmy na "Kocham wolność” w „Polskim Topie Wszech Czasów”

Twórcy profilu „Ratujmy Trójkę” na Facebooku zaczęli akcję „Po pierwsze: wolność!”, mającą doprowadzić do tego, by na szczycie majowego „Polskiego Topu Wszech Czasów” PR III Polskiego Radia znów znalazła się piosenka „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni. - To nasz sposób pokazania szefostwu Polskiego Radia, że nie godzimy się na to, by politycy robili z Trojką to, co chcą - mówią w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

fot. polskie radio Article

Podobną akcję na fanpage’u „Ratujmy Trójkę” zorganizowano także rok temu. Wówczas zakończyła się sukcesem i utwór udało się wywindować na szczyt Topu.

Jak i w 2016 roku, tak i teraz internetowe nawoływanie do głosowania w inicjatywie „Po pierwsze: wolność!” zaczyna się dużo wcześniej: głosowanie na „Polski Top Wszechczasów” trwa do 28 kwietnia, zaś akcja zaczęła się 12 marca. Audycja „Polski Top Wszech Czasów” zostanie wyemitowana 2 maja.

- To okazja, by pokazać osobom odpowiedzialnym za zarządzanie Polskim Radiem, że głosu słuchaczy nie da się wyciszyć! Pokażmy, że choć upłynął rok, nadal trwamy z Trójką i do skutku będziemy przypominać o tym, co w dziennikarstwie jest tak ważne - o wolności” - czytamy we wprowadzeniu do akcji. - W ciągu ostatniego roku wielu redaktorów nie ma już w Trójce, a Ci, którzy pozostali, codziennie walczą o to, by „Trójkowy” duch wolności nie przepadł bezpowrotnie. Na co dzień nie mamy okazji, by w konkretny sposób okazać im wsparcie, a ludziom odpowiedzialnym za złe zmiany w Trójce przypominać o tym, że do skutku będziemy walczyli o naszą stację. Tym bardziej trzeba wykorzystać tę szansę i zmobilizować się do głosowania - mówią dla portalu Wirtualnemedia.pl organizatorzy akcji „Po pierwsze: wolność!”.

Fanpage „Ratujmy Trójkę” działa od początku 2016 roku. Z inicjatywy osób tworzących go w listopadzie ub. roku pod siedzibą rozgłośni odbyła się pikieta pod hasłem „Trójko, trwaj!”. Miała ona na celu z jednej strony zaprotestowanie przeciw pożegnaniu się w 2016 r. przez władze stacji z kilkunastoma dziennikarzami, a z drugiej strony wsparcie osób nadal pracujących w rozgłośni. Teraz na facebookowym fanpage’u „Ratujmy Trójkę” zamieszczono dokładną instrukcję głosowania w „Polskim Topie Wszech Czasów” i zachętę, by oddać głos tylko na jeden utwór.

Akcję wspiera także inna nieformalna grupa osób składających się z słuchaczy PR3 - „Trójka - usłyszysz więcej”. To facebookowa, zamknięta grupa, której członkowie omawiają wszystkie audycje tej stacji.

W okresie od listopada 2016 r. do stycznia br. radiowa Trójka notowała udział w rynku słuchalności na poziomie 8,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słuchacze Trójki: głosujmy na "Kocham wolność” w „Polskim Topie Wszech Czasów”

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
media
A ci dalej swoje. Ten kto wygrywa wybory ma prawo robić z mediami co chce, jest to wilcze prawo ale prawo. Tak było cały czas i tak jest teraz. Jethon chwaliła się, że zbudują swoje media. Co szkodzi zgarnąć zwolnioną ekipę PR3 i zacząć nadawanie komercyjne, tam żadni politycy nie będą mieli wpływu?
23 35
odpowiedź
User
tomek
nie @media, w normalnym kraju gdyby była normalna władza, która rzekomo miała być lepsza od poprzedniej, to by wreszcie odpolityczniła tvp i pr i pozwoliła im realizować misję inną niż propagandową.

tymczasem poprzednia władza była zła, to ta uznała, że może być 2x gorsza (obsadzając na stanowisku prezesa tvp czynnego polityka, czego chyba nigdy nie było).

a tacy jak ty tylko legitymizują patologiczne działania w myśl zasady, bo jak jedni tak robili, to my też możemy, tylko 2x bardziej.

w ten sposób w tym kraju nigdy nie będzie normalnie, a dla twojej nieogarniętej świadomości podsunę podpowiedź, że ci też wiecznie nie będą, po nich przyjdą kolejni i zrobią to co ci teraz, tylko jeszcze 2x bardziej.

natomiast co do samego pomysłu to jednak jestem sceptyczny, bo uważam, że jednak manipuluje to wynikami topu, nie jestem pewny, czy autorzy topu życzyliby sobie czegoś takiego. raz jeszcze powiedzmy, że było to akceptowalne, ale po raz drugi to powtarzać? szukałbym jednak innych pomysłów, ale nie mam tu jakiegoś żalu do autorów akcji - wiem, że chcą dobrze i chcą zaakcentować, że coś trzeba robić, szanuję to. różnimy się w kwestii pomysłu co robić, ale różnimy jak wierzę kulturalnie.
21 6
odpowiedź
User
@Tomek
Czyli Niemcy i wiele krajów zachodniej ojropy to niemormalne kraje? Czy jak zwykle wszystkie normalne nie nasz obecnie?
No wiem, że jak gdzieś nienormalnie to nie znaczy, że tu ma być tak samo,ale...
Odpolitycznić, pięknie byłoby;gorzej,że fajnosłuchaczom w ogólenie o to chodzi.
I znów odcinek serialu po fakt dłuższej przerwie. A ja znów spytam: czy trzeba mieć tylko takie zdanie jak cytowani rzekomi lub faktyczni słuchacze? Czy trójka ma ieć _tylko takich słuchaczy? Czy inni w Polsce nie mają prawa do trójki?
Odpolitycznione apolityczne czy pluralistyczne wolne mądre media publiczne to jedno, a bredzenie i chęć upolitycznienia po swojemu pod pozorem odpolitycznienia albo zrobienia z radia publicznego muzycznego metaloworockowoalternatywnocośtam kanału to drugie.
7 12
odpowiedź
User
nie da się wyciszyć
Da się, tylko są konkretne osoby, ktore chcą by było głośno. Ich prawo w końcu tak podtrzymuje się wiele protestów, opór,więc i zatroskani haha trójką monopoliści też mogą, wykorzystując innych szczerze zatroskanych, chcących takiej trójki jak w 2015 czy dawniej.
2 4
odpowiedź
User
Popiół2015
Powinno być "Nie pytaj o Polskę" lub "Dziwny jest ten świat" oraz ew. "Biała flaga", a także "Wieża radości, wieża samotności" na 1.
"Autobiografia" i co byłoby skandalem "Wojenka" Lao Che.
33 głosy są do wykorzystania, głosować tylko na jeden utwór to oszustwo.
7 6
odpowiedź
User
Acotoznaczywolnosc
A co oznacza dla nich wolność? Że mają radiem rządzić jego pracownicy? Garstka protestujących słuchaczy? To po co prezes? A kto za to będzie odpowiadać?
11 15
odpowiedź
User
ed
Jakie żałosne te fajnosłuchacze
20 17
odpowiedź
User
X
Czyli w imię tak pojmowanej "wolności", słuchacze skupieni wokół RT, odmawiają pozostałym słuchaczom prawa do corocznej zabawy, manipulując głosami np. głosując z czterech kont, jak pochwalił się jeden "ratujących". Nawet część "ratujących" ma wątpliwości, o czym mozna przeczytać na fb RT
12 9
odpowiedź
User
u
Żenada...
11 9
odpowiedź
User
tomi
Zostawie tę zabawę słuchaczom - idźcie protestować gdzie indziej, a nie wypaczacie wyniki Polskiego Topu.
Przez Was wiele osób nie będzie głosowało na "Kocham Wolność". Żal...
14 10
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry