WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Skargi do KRRiT na grafiki w „Faktach” z ministrami i swastykami z reportażu „Superwizjera”

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Telewizja Republika szykuje kanał Republika Film z filmami fabularnymi

2018-01-29 A A A KOMENTARZE: 20 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Republika złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o koncesję satelitarną dla swojego nowego kanału Republika Film, w którym ponad 40 proc. ramówki mają stanowić filmy fabularne. Od prawie pięciu lat firma nadaje już stację informacyjną.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”

Rzeczniczk prasowy KRRiT przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że w minionym tygodniu przekazano Krajowej Radzie wiosek o koncesję satelitarną dla stacji Republika Film. Ma ona mieć charakter uniwersalny, z przewagą filmów fabularnych (będą stanowiły ponad 40 proc. ramówki w godz. 6-23).

Tomasz Sakiewicz, wiceprezes Telewizji Republika, potwierdził nam, że firma złożyła taki wniosek. Nie chciał natomiast podać żadnych dalszych informacji. Nadawca szczegóły dotyczące nowego kanału ma przekazać w ciągu kilku tygodni.

Telewizja Republika od wiosny 2013 nadaje kanał informacyjny o takiej samej nazwie jak firmy. W październiku ub.r. stacja zyskała nową oprawę (w tym logo) i mocno przebudowała swoją ramówkę, pojawiły się w niej m.in. programy „Z Wiejskiej na gorąco” (prowadzą go Magdalena Bałkowiec i Aleksandra Zarzycka), „Tweetup Republika” (jego gospodarzami są Emilia Pobłocka i Łukasz Jankowski), „Oddaję Państwu głos” z Karolem Plewą, „Republika sztuki” z Marcinem Bąkiem i Januszem Janowskim oraz „Analfabet III RP” z Piotrem Goćkiem.

Przez ostatnie dwa lata spora część dziennikarzy stacji przeszła do Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

TV Republika jest dostępna na głównych platforma satelitarnych, w największych sieciach kablowych oraz naziemnie - na lokalnym multipleksie w Katowicach. Stację można też oglądać w jej serwisie internetowym.

Według badania Nielsen Audience Measurement w ub.r. TV Republika zanotowała 0,08 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,11 proc. rok wcześniej.

Autor: tw

Wiecej informacji: Telewizja Republika, Tomasz Sakiewicz, KRRiT, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Republika Film

Komentarze (20) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia