WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Rada Mediów Narodowych: Jolanta Piątek za Tomasza Dudę prezesem Radia Wrocław. Braun: nie wskazano merytorycznego powodu zmiany

Tomasz Duda został prezesem katolickiego Radia Rodzina. „Jego doświadczenie gwarantuje rozwój rozgłośni”

2018-01-22 A A A KOMENTARZE: 15 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Odwołany ze stanowiska prezesa Radia Wrocław Tomasz Duda został redaktorem naczelnym Radia Rodzina należącego do Archidiecezji Wrocławskiej. Zatrudnienie go wiąże się z planowanym na 2018 rok rozwojem stacji. - Jego dotychczasowe osiągnięcia gwarantują ten rozwój - zapewnia ks. Rafał Kowalski, prezes Grupy Medialnej Johanneum.

Tomasz Duda został prezesem katolickiego Radia Rodzina. „Jego doświadczenie gwarantuje rozwój rozgłośni”

Duda stracił stanowisko w Radiu Wrocław w listopadzie ub.r., w efekcie niespodziewanego zawieszenia go w obowiązkach przez radę nadzorczą rozgłośni.

W grudniu Rada Mediów Narodowych odwołała go z funkcji prezesa i powołała na nią Jolantę Piątek, co członek RMN Juliusz Braun określił jako „decyzję polityczną”.

Były szef Radia Wrocław w minioną sobotę rozpoczął pracę jako redaktor naczelny katolickiego Radia Rodzina. Odwołanie Tomasza Dudy zbiegło się w czasie z reorganizacją mediów katolickich na Dolnym Śląsku, stąd decyzja władz Grupy Medialnej Johanneum o zaproszeniu go do współpracy. - Zwróciliśmy uwagę na jego doświadczenie i profesjonalizm. Arcybiskupowi Józefowi Kupnemu zależy na tym, by jedyna katolicka rozgłośnia na Dolnym Śląsku wciąż się rozwijała, docierając do jak najszerszego grona słuchaczy, skutecznie realizując misję ewangelizacyjną. Dotychczasowe osiągnięcia pana Tomasza są gwarancją tego, że to zadanie szybko zaczniemy realizować - puentuje ks. Rafał Kowalski.

Tomasz Duda z Radiem Wrocław był związany od 2006 r. Funkcję prezesa objął 4 lata później. Wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym „Słowa Polskiego” i zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wrocławskiej”. Pracował także we wrocławskim ośrodku Telewizji Polskiej.

Autor: jk

Wiecej informacji: Tomasz Duda, Radio Rodzina

Komentarze (15) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia