WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

280 tys. widzów serialu „Lombard. Życie pod zastaw”

TV Puls grozi sądem Cyfrowemu Polsatowi

2017-10-09 A A A KOMENTARZE: 30 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Sprawa przesunięcia programu TV Puls na dalsze pozycje platformy Cyfrowego Polsatu i wstawienia zamiast niego kanału Super Polsat najprawdopodobniej trafi wkrótce do sądu. - Stanie się tak, jeżeli w najbliższym czasie nie dojdziemy do porozumienia - mówi Wirtualnemedia.pl Dariusz Dąbski, prezes TV Puls.

Dariusz Dąbski, prezes TV Puls Dariusz Dąbski, prezes TV Puls

W styczniu br. Cyfrowy Polsat zdecydował o przesunięciu stacji TV Puls HD na swojej platformie z pozycji 84. na 157. Stało się to tuż po tym, gdy pojawił się na tej pozycji nowy kanał Telewizji Polsat - Super Polsat.

 - Zmiany na liście kanałów są czymś naturalnym. W związku z rozszerzeniem oferty platformy o kilka nowych kanałów, pozycję na liście zmieniło kilka stacji - mówiła wówczas dla Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.

TV Puls jednak nie odpuściła. W lutym br. prawnicy stacji napisali skargę w sprawie „samowolnego przesunięcia programu” do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Organ uznał, że sprawa ma charakter ochrony konkurencji i konsumentów i przekazał sprawę do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK aktualnie zbiera informacje i dokumenty w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy.

TV Puls postanowiła jednak sięgnąć po kolejne środki i grozi sądem w przypadku nieprzywrócenia jej kanału na dawną pozycję w ofercie Cyfrowego Polsatu. - Sytuacja jest bardzo poważna. Szykujemy się na dochodzenie swoich praw w sądzie - jeśli w najbliższym czasie nie dojdzie do porozumienia. - Warto też nadmienić, że nasz drugi kanał - Puls 2 - jest, z również zupełnie niezrozumiałych dla nas powodów, jako jedyny liczący się kanał telewizyjny wciąż niedostępny dla abonentów Cyfrowego Polsatu - mówi dla Wirtualnemedia.pl Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls.

W trzech pierwszych kwartałach 2017 roku TV Puls plasowała się na 9 miejscu pod względem oglądalności wśród stacji telewizyjnych, z udziałem w rynku na poziomie 2,97 proc. (spadek względem identycznego okresu roku poprzedniego o 8,22 proc.).

Autor: jk

Wiecej informacji: TV Puls, Jacek Dąbski

Komentarze (30) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia