WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jak Frugo kulturyzowało użytkowników Wykopu (wideo case study)

Wykop.pl rekordowo popularny. Jacy są jego użytkownicy?

2014-05-14 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W listopadzie ub.r. i styczniu br. Wykop.pl po raz pierwszy odwiedziło ponad 2 mln internautów, w styczniu wykonując ponad 50 mln odsłon. Serwis odwiedza coraz więcej osób starszych i ze wsi, a trzy czwarte użytkowników ma średnie lub wyższe wykształcenie.

Wykop.pl rekordowo popularny. Jacy są jego użytkownicy?

Wykop.pl w listopadzie ub.r. odwiedziło 2,38 mln internautów, co stanowi rekordowy wynik w historii tego serwisu - wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius opracowanych przez Wirtualnemedia.pl. Ponad 2 mln użytkowników witryna zanotowała też w styczniu br., natomiast w październiku i listopadzie ub.r. oraz lutym br. - po ponad 1,8 mln. Wcześniej poziom 1,8 mln odwiedzających serwis osiągnął tylko w styczniu 2012 roku, ale w kolejnych miesiącach tamtego roku miał ich już tylko 1,3-1,65 mln.

W styczniu br. użytkownicy Wykopu wykonali w nim rekordowe 52,27 mln odsłon, o 7,9 mln więcej niż rok wcześniej i o 2,9 mln więcej niż dwa lata wcześniej. Po ponad 45 mln odsłon serwis miał również w marcu, maju, listopadzie i grudniu ub.r. Natomiast od kwietnia do grudnia 2012 roku notował od 33,5 do 37,8 mln odsłon.

W serwisie każdy użytkownik spędza średnio ok. 40 minut miesięcznie. Najwyższy wynik (46:53 minuty) witryna osiągnęła w styczniu ub.r., a najniższe (33-34 minuty) w październiku i listopadzie 2012 roku.

W ciągu najbliższych tygodni udostępniona zostanie nowa wersja Wykopu, mocniej eksponująca tagi i mikroblog (więcej na ten temat).


Wśród użytkowników Wykopu znacznie więcej jest mężczyzn niż kobiet. W lutym serwis odwiedziło 987 tys. panów (53,8 proc. wszystkich użytkowników) i 849 tys.pań (46,2 proc.). Rok i dwa lata wcześniej te proporcje układały się podobnie: 53,2 i 46,8 proc. oraz 54,5 i 45,5 proc.

>>> Najpopularniejsze serwisy tematyczne w lutym 2014 roku


Najliczniejszą grupą wiekową użytkowników serwisu są osoby w wieku 15-24 lat - w lutym br. było ich na stronie 604,8 tys. i stanowiły 32,9 proc. wszystkich odwiedzających. Ponadto witrynę odwiedziło 446,4 tys. internautów w wieku 25-34 lat (24,3 proc. wszystkich) i 291,3 tys. w wieku 35-44 lat (15,9 proc. ogółu). Użytkowników w wieku 7-14 i 45-54 lat było 172-176 tys. i stanowili 9,3-9,6 proc. wszystkich, a tych w wieku 55 lat i więcej było 146,3 tys. (8 proc. ogółu).


W ciągu dwóch lat Wykop pozyskał 84,3 tys. internautów w wieku 7-14 lat, dzięki czemu ich udział wśród wszystkich użytkowników wzrósł z 5,7 do 9,3 proc. Liczba użytkowników w wieku 35-44 lat wzrosła 60,5 tys. (a ich udział: z 15,2 do 15,9 proc.), tych w wieku 45-54 lat - o 69,9 tys. (udział - z 7 do 9,6 proc.), a tych w wieku 55 lat i więcej - o 69,7 tys. (udział: z 5 do 8 proc.).

Internautów w wieku 15-24 lat przybyło w tym okresie 35,8 tys., ale ich udział wśród wszystkich użytkowników witryny zmalał z 37,5 do 32,9 proc. Natomiast liczba użytkowników w wieku 25-34 lat zmalała o 2 tys., a ich udział spadł z 29,5 do 24,3 proc.

Na kolejnej podstronie analiza użytkowników Wykopu pod względem wykształcenia i miejsca zamieszkania

Autor: tw

Wiecej informacji: Wykop.pl, Megapanel PBI/Gemius, Wykop

Komentarze (14) Dodaj komentarz

 1. "Ale co lewicowym faszystom przeszkadza? Wy macie swoje TVP i TVN-y" Prawicowi faszyści mają zaś TV Trwam, Radio Maryja i ideolouczelnie skierowane do tych co widzą źdźbło w oku bliźniego a nie dostrzegają belki we własnym. Tolerancja według prawej strony to bezwzględne i bezmyślne uznawanie racji prawej strony i dobrowolne ograniczenie się w jej ciasnej dogmatyce. Ta ostatnia zaś zależy od kontekstu. Jeżeli przychodzi do obrony grzechów tych prawej to stoi za nimi wyższa konieczność, destrukcyjny wpływ ideologii lewej strony czy też a czasami sam Bóg, zaś ci po lewej to diabły wcielone intencjonalnie podważające świętą, dogmatyczną i jedynie słuszną, prawacką doktrynę.
  Przy okazji, czy możesz powiedzieć, że nie korzystałeś ani razu pośrednio i bezpośrednio z usług urzędników, którym pieniądze opłacają w podatkach tak samo lewacy jak i Ty sam? Czy takie generalizowanie jakim się posługujesz, żeby wrzucić dużą grupę ludzi do jednego worka a jednocześnie korzystać z ich pracy (gorszej czy lepszej), opłacanej z resztą także z Twoich własnych pieniędzy, nie jest typowym objawem schizofrenicznej hipokryzji prawicy? Na pewno jest! A przy okazji potwierdza zasadę, którą zdaje się kierować prawa strona: "kto nie z nami, ten przeciwko nam". Na taką głupotę stać tylko kogoś, kto ma bardzo ograniczone horyzonty i z braku umiejętności dyplomatycznych, brzydki styl narzucania swoich poglądów innym.
 2. @smuteczek: Coś ci się pokręciło. Mnie lewactwo nie przeszkadza, niech tylko da mi święty spokój. Jeśli są tacy dzielni i lewi to niech dbają i wyrównują, tylko swoje firmy, swoje domostwa i za SWOJE pieniądze. To prosty postulat. Dla ciebie każdy kto nie chce uczestniczyć w tym chorym, komunistycznym systemie państwowej redystrybucji jest fanem Korwina. Moim zdaniem 2 systemy mogą istnieć obok siebie. Wolnorynkowy i niewolniczy.

  Po prostu nie zgodzę się na to, żeby jakieś bydło siedzące na zasiłkach chciało mnie na siłę "uszczęśliwić" na przykład niewolniczą umową o pracę. Gdzie jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia, masa podatków i składek na jakieś gówna z których i tak nie skorzystam bo więcej zarobię pracując niż zyskam stojąc w kolejkach.

  I gdybyś nie zauważyła to gardzę jedynie tymi idiotami na których "cały świat się uwziął, więc inni powinni niańczyć". Bo jeszcze chcieliby wszystkim zrobić dobrze. I zakładają że każdy to przegryw. A takich tam pełno.

  @Han:
  >Przy okazji, czy możesz powiedzieć, że nie korzystałeś ani razu pośrednio i bezpośrednio z usług
  >urzędników, którym pieniądze opłacają w podatkach tak samo lewacy jak i Ty sam?
  Ale jakich usług? Co ty bredzisz? Właśnie trzeba zrobić tak, żeby ludzie nie musieli latać po świstki do urzędów a nie tworzyć bzdurne prawo i gadać, że "dzięki urzędnikom możemy robić to i tamto", jak pewien przygłup z rządu...

  A tak przy okazji nie jestem prawicowcem. Na prawdę, jak ktoś ma mózg i pracę to nie znaczy, że się od razu utożsamia z ONR-em.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia