100 prac od 20 agencji z Polski zgłoszonych do Golden Drum 2015

100 zgłoszeń od 20 polskich agencji powalczy w tegorocznej edycji festiwalu reklamowego Golden Drum w Portorożu. Najwięcej projektów zgłosiły agencje Isobar Polska, 180heartbeats + Jung v. Matt i K2. W sumie o nagrody walczy 1208 prac z Europy.

bg
bg
Udostępnij artykuł:
100 prac od 20 agencji z Polski zgłoszonych do Golden Drum 2015

Do tegorocznej edycji Golden Drum zgłosiło się 256 agencji z 25 państw Europy Środkowo - Wschodniej, które wysłały w sumie 1208 propozycji kampanii. Do części Off Drum: Portoroż Piran Poster Award, konkursu na najlepszy plakat reklamujący Portoroż, miasto-gospodarza festiwalu, zgłoszonych zostało 58 kreacji.

Podczas Golden Drum Polskę reprezentować będzie 20 agencji, które łącznie nadesłały 100 zgłoszeń, z czego 86 w ramach dwóch głównych kategorii: Single Channel i Multi Channel. Najwięcej zgłoszeń pochodzi od agencji Isobar (17) oraz 180heartbeats + Jung v. Matt i K2 (po 10). Agencja DDB&tribal zgłosiła 8 propozycji a VML - 6. Po 4 prace wpłynęły od agencji Communication Unlimited, Change, McCann Worldgroup i Young & Rubicam.

Po trzy propozycje zgłosiły agencje Havas Worldwide, Leo Burnett oraz Scholz & Friends, a po dwie: Publicis, 2012 i Lemon Sky. Od agencji Lvov, MSLGroup, Polymus i Saatchi & Saatchi wpłynęło po jednym zgłoszeniu.

Ponadto do konkursu Off Drum: Portorož Piran Poster Award, zgłoszono 14 kreacji - 4 pochodzą od S4, 3 od Isobar, po 2 - od Lvov i 180heartbeats + Jung v. Matt, pozostałe trzy to zgłoszenia indywidualne.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało mniej prac niż przed rokiem - 1220 kampanii przesłano w 2014 roku. Organizatorzy tłumaczą to sytuacją polityczno-gospodarczej w Rosji i na Ukrainie, przez którą agencje z tych państw wysłały mniej zgłoszeń. Dla większości krajów biorących udział w konkursie, w tym dla Polski, odnotowana została tendencja wzrostowa (15 zgłoszeń więcej). Agencje z Bułgarii, Węgier, Słowenii, Rumunii i Słowacji zgłosiły dwa razy więcej kampanii, niż do poprzedniej edycji festiwalu. Po raz pierwszy w historii do grona reprezentacji państw obecnych na Golden Drum dołączyły agencje z Gruzji i Armenii.

Uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną statuetki Golden Drum we wszystkich kategoriach, odbędzie się 16 października w słoweńskim Portorożu.

Partnerem tegorocznej edycji Golden Drum jest agencja MSLGroup, która odpowiada za komunikację konkursu.

bg
Autor artykułu:
bg
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+