Netflix z PR managerem w Polsce. Wcześniej pracował w Google

Adam Malczak, przez ostatnie osiem lat związany z polskim biurem koncernu Google, został PR managerem Netfliksa na Europę Środkowo-Wschodnią - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wcześniej do zespołu PR dołączyła Agnieszka Jarecka.

PP
PP
Udostępnij artykuł:
Netflix z PR managerem w Polsce. Wcześniej pracował w Google
Adam Malczak

- W nowej roli Adam będzie odpowiadał za kampanie dotyczące naszych tytułów i marki - mówi Wirtualnemedia.pl Ilona Lartigue, senior PR director Netfliksa na Europę Środkowo-Wschodnią.

Adam Malczak z polskim biurem Google był związany od połowy 2015 roku. Zaczynał od stażu, potem objął funkcję analityka ds. polityki publicznej i relacji z władzami w Europie Środkowej i Wschodniej.

Adam Malczak zarządzał komunikacją korporacyjną Google

W połowie 2017 roku został senior associate ds. komunikacji korporacyjnej i public affairs w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a jesienią 2018 roku objął stanowisko menedżerskie w tym obszarze. Zarządzał komunikacją korporacyjną Google w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii oraz zajmował się jej koordynacją z działaniami w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/jak-odbierac-netflix-cenahbo-max-player-disney-amazon-prime-video-canal-online-polsat-box-go-cda-premium-viaplay-tvp-vod-apple-tv-filmbox-liczba-abonamentow-jak-zrezygnowac,7169692643616897a ##

- W związku z kolejnymi inwestycjami w regionie rośnie także nasz zespół PR do którego w ciągu ostatnich miesięcy dołączyła
 jeszcze jedna osoba na stanowisku specjalisty ds. PR - mówi Ilona Lartigue.

Agnieszka Jarecka przeszła do Netfliksa z Flywheel

To Agnieszka Jarecka, która wcześniej przez pięć lat związana z agencją Flywheel, gdzie była specjalistką ds. PR, a potem PR managerem. Poprzednio pracowała w Viacomie (obecnie Paramount Global).

Regionalne biuro platformy Netflix działa w Warszawie od września ub.r.

Pracujący w nim zespół odpowiada za działalność serwisu w 28 rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Od końca 2021 r. działa też zarejestrowana w Polsce spółka Netflix Services Poland.

W IV kwartale 2022 r. liczba subskrybentów Netflixa urosła o 7,66 mln do 230,75 mln. Prawie połowa wzrostu liczby subskrybentów Netflixa przypadła na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Platforma na koniec roku miała tam 76,73 mln klientów, o 3,2 mln więcej niż kwartał wcześniej.

Przychody Netflixa w minionym kwartale sięgnęły 7,85 mld dolarów, co wobec 7,71 mld dolarów rok wcześniej oznacza wzrost o 1,9 proc Natomiast zysk netto skurczył się z 607 do 55 mln dolarów.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat News kończy 18 lat. Od kanału informacyjnego do ekosystemu newsowego

Polsat News kończy 18 lat. Od kanału informacyjnego do ekosystemu newsowego

Pierwsza taka sytuacja w TVP. Gospodarz "19.30" z tęczową przypinką

Pierwsza taka sytuacja w TVP. Gospodarz "19.30" z tęczową przypinką

Znany portal motoryzacyjny ma nowego właściciela i naczelnego. Nowa odsłona serwisu

Znany portal motoryzacyjny ma nowego właściciela i naczelnego. Nowa odsłona serwisu

YouTube rozpoczyna europejskie konsultacje z twórcami

YouTube rozpoczyna europejskie konsultacje z twórcami

Niepokojąca forma cyberprzemocy wśród nastolatków. Wykorzystują znaną platformę

Niepokojąca forma cyberprzemocy wśród nastolatków. Wykorzystują znaną platformę

Przyszły właściciel TVN żegna się z dziennikarką po publicznej krytyce pracodawcy

Przyszły właściciel TVN żegna się z dziennikarką po publicznej krytyce pracodawcy