Adrian Klarenbach przeprosił w TVP Info za słowa „jakie życie - taka śmierć” w kontekście Pawła Adamowicza

Dziennikarz TVP Info Adrian Klarenbach przeprosił za swoją wypowiedź o życiu i śmierci w ostatnim wydaniu „Woronicza 17”. Zamieścił je tego samego dnia na Twitterze oraz wypowiedział w „Minęła 20”. - Nie chciałem, nie było moją intencją, aby wybrzmiało to tak, jak wybrzmiało - zapewnił.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Adrian Klarenbach przeprosił w TVP Info za słowa „jakie życie - taka śmierć” w kontekście Pawła Adamowicza
Adrian Klarenbach, fot. TVP Info

W zeszłą niedzielę Adrian Klarenbach pierwszy raz prowadził w TVP Info przedpołudniowy program „Woronicza 17”. Zastępował tam Michała Rachonia, który został zawieszony w pracy ponad tydzień temu.

W programie zaraz po powitaniu gości Klarenbach zapowiedział pierwszy temat. - Panowie, mówiąc o śmierci, mówimy też o życiu. Co niektórzy by powiedzieli, że jakie życie - taka śmierć, jaka śmierć - takie życie. Być może to jest odważna teza. Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć po tym ostatnim, mijającym tygodniu. Z tym pytaniem rozpoczniemy naszą dyskusję - stwierdził. Zaraz potem wyemitowano krótki materiał o śmierci Pawła Adamowicza.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/krzysztof-ziemiec-zostaje-w-wiadomosciach-i-tvp-info-adrian-klarenbach-w-zastepstwie-michala-rachonia-w-woronicza-17,7171168685667969a ##

Niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze ocenili, że w kontekście śmierci i pogrzebu Pawła Adamowicza stwierdzenie Klarenbacha o życiu i śmierci było niestosowne.

Dziennikarz TVP Info odniósł się do tych komentarzy po południu. - Szanowni Państwo. Najmocniej przepraszam Wszystkich tych, którzy odczytali moje słowa jako haniebne-nie były one ani celowe ani intencyjne. Ś.P. żył szybko z ludźmi i odszedł z ludźmi. To chciałem powiedzieć. Jeżeli źle dobrałem słowa, raz jeszcze przepraszam - napisał na Twitterze.

Swoje przeprosiny Adrian Klarenbach powtórzył w niedzielę wieczorem na początku „Minęła 20”. - Dość łatwo i dość często przywoływałem ostatnio słowa papieża Franciszka o tym, żeby wykorzystywać te trzy najprostsze słowa: proszę, przepraszam, dziękuję. I pozwolą państwo, że spróbuję tych słów użyć. Z jakim efektem - tego nie wiem i za efekt nie ręczę, ale najważniejsze jest chyba to, że jest to szczera intencja i proszę jej inaczej nie odbierać - stwierdził.

- Chciałem państwa prosić - wszystkich tych, którzy zrozumieli moje słowa zupełnie inaczej, aniżeli chciałem, żeby one wybrzmiały, aby przeprosili. Wszystkich tych z państwa, którzy tylko przez moment zrozumieli inaczej, przepraszam również. Nie chciałem, nie było moją intencją, aby wybrzmiało to tak, jak wybrzmiało, a podpisuję się pod tym, co w oświadczeniu swoim na Twitterze wydałem. Nie chcę się chować za samym oświadczenie i za samym Twitterem - wyjaśnił.

- Przepraszam. Mam nadzieję, że te przeprosiny zostaną przyjęte, za co niezmiernie dziękuję - podkreślił dziennikarz.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/wiadomosci-w-dniu-smierci-pawla-adamowicza-szef-krrit-byly-bledy-tvp-zaangazowana-w-spor-polityczny,7171168767112833a ##

Wielu dziennikarzy doceniło takie zachowanie Adriana Klarenbacha. - Światełko z Woronicza - skomentował Mikołaj Wójcik z „Faktu”. - Szacunek dla Adriana Klarenbacha za przeprosiny na antenie TVP Info. Są dziennikarze w TVP. Brawo za szczerość i odwagę - napisał Jacek Gądek z Gazeta.pl. - Brawo redaktorze Klarenbach. Klasa - skomentowała Lidia Lemaniak z Niezalezna.pl.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"