Agnieszka Dobrołowicz i Anja Sosic w Studiu Animacji Human Ark

Agnieszka Dobrołowicz i Anja Sosic dołączyły do zespołu producentów Studia Animacji i postprodukcji Human Ark.

pr
pr
Udostępnij artykuł:

Agnieszka Dobrołowicz objęła stanowisko manager postprodukcji - odpowiada za wszystkie projekty reklamowe studia.

Dobrołowicz jest absolwentką organizacji produkcji filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Do stycznia br. pełniła obowiązki szefa produkcji w studiu dźwiękowym Genetix. Współpracowała z wieloma agencjami, m.in. Saatchi & Saatchi, Leoburnett, Publicis, JWT, Mccann Erickson, Change Integrated, pracując dla takich klientów, jak Telekomunikacja Polska (projekt: Orange Serce i Rozum), T mobile, Plus GSM, Wedel, Fiat, Lego czy Mastercard.

grafika

Anja Sosic z Human Ark dotychczas współpracowała projektowo, a teraz dołączyła na stałe do zespołu, jako producent filmowy. Razem z Joanną Stawnicką (kierowniczką produkcji) odpowiada za produkcję serialu animowanego dla dzieci „Kacperiada”, opartego na opowiadaniach Grzegorza Kasdepke i za development pełnometrażowej animacji "Diplodok" opartej na komiksie Tadeusza Baranowskiego.

grafika

Sosic jest absolwentką Kulturoznawstwa ze specjalizacją Film i Media, studiowała na uniwersytetach w Niemczech, Chorwacji i we Włoszech. Doświadczenie zawodowe zdobywała w strukturach międzynarodowych pracując przy produkcji filmów długometrażowych, dokumentów telewizyjnych i programów komercyjnych w Niemczech (UFA Cinema) oraz w Szwajcarii (Dschoint Ventschr). Od 2010 roku związana z New Europe Film Sales, gdzie odpowiada za promocję festiwalową. Ma na swoim koncie pracę przy organizacji eventów branżowych (np. T-Mobile Nowe Horyzonty, Doha Tribeca Film Festival). Jest też kuratorką Filmowego Konkursu Młodzieżowego organizowanego podczas Festiwalu Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus, co pozwoliło jej wyspecjalizować się w filmowych projektach dziecięcych i młodzieżowych. Od 2012 roku jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Głos od ElevenLabs dla asystenta InPostu. Cyfrowy pies "von Halsky" przemówi ludzkim głosem

Głos od ElevenLabs dla asystenta InPostu. Cyfrowy pies "von Halsky" przemówi ludzkim głosem

Dawid Podsiadło wypuścił teledysk z AI. Teraz tłumaczy

Dawid Podsiadło wypuścił teledysk z AI. Teraz tłumaczy

Krzysztof Ibisz zamienia internetowy mem w biznes. Napój "Eliksir młodości" debiutuje w Żabce

Krzysztof Ibisz zamienia internetowy mem w biznes. Napój "Eliksir młodości" debiutuje w Żabce

Koszt AI. Pochłonie tyle wody, ile potrzebuje 1,3 mld ludzi

Koszt AI. Pochłonie tyle wody, ile potrzebuje 1,3 mld ludzi