Rada nadzorcza Alior Banku we wtorek postanowiła, że Beata Stawiarska będzie pełnić funkcję wiceprezeski od 5 maja. Menedżerka została powołana do zarządu w ramach trzyletniej kadencji, która potrwa do końca 2026 roku.
Prezesem Alior Banku od lutego br. jest Piotr Żabski. Funkcje wiceprezesów pełnią zaś Jacek Iljin (od sierpnia ub.r.), Wojciech Przybył, Marcin Ciszewski i Zdzisław Wojtera (wszyscy od początku listopada ub.r.).
Głównym akcjonariuszem banku jest PZU, które ma walory stanowiące 31,91 proc. kapitału i głosów na walnych zgromadzeniach.
Beata Stawiarska poprzednio, przez półtora roku, pełniła funkcję chief information officera w OLX Group. W latach 2021–2023 pracowała jako head of IT business engagement na region CEE w Pepco, a w latach 2016–2021 jako IT regional technology manager w Marsh & McLennan Group (odpowiadała m.in. za region Europy Wschodniej, Turcję, Bałkany, Rosję, kraje bałtyckie).

Wcześniej Stawiarska zajmowała stanowiska menedżerskie w Citigroup, Procter & Gamble i Mastercard. Ukończyła studia w zakresie systemów zarządzania na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, a także programy edukacyjne, m.in. w The George Washington University (School of Business).











