Anita Włodarczyk ze swoją lalką Barbie Shero

Anita Włodarczyk - dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem - została uhonorowana wyróżnieniem Barbie Shero i lalką inspirowaną swoim wyglądem.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Anita Włodarczyk ze swoją lalką Barbie Shero

W okolicach Dnia Kobiet firma Mattel zwraca uwagę na zjawisko tzw. Dream Gap. Polega na utracie przez małe dziewczynki (w wieku około 5 lat) pewności siebie i wiary we własne możliwości, co może trwać latami. Producent Barbie chce minimalizować to zjawisko, dlatego przyznaje wyjątkowym, inspirującym kobietom z całego świata tytuł Barbie Shero.

Wyróżnienie Barbie Shero, przyznawane jest od 2015 roku inspirującym osobowościom. Do tej pory trafiło niemal do 50 kobiet z 18 krajów. Ta globalna inicjatywa jest nie tylko konceptem na nagradzanie wybitnych kobiet, ale i sposób na pobudzanie u dziewczynek ich nieograniczonego potencjału.

Anita Włodarczyk jest trzecią Polką uhonorowaną Barbie Shero. Pierwszą Polką, do której w 2018 roku trafiło wyróżnienie, była dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. Rok później Barbie Shero trafiła do Iwony Blecharczyk, zawodowo kierującej samochodami ciężarowymi.

grafika
grafika

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mattel-uhonorowal-wybitne-sportsmenki-w-ramach-walki-z-dream-gap-wyroznienie-barbie-shero-2020-otrzymalo-osiem-kobiet ##

Anita Włodarczyk z Barbie Shero

- Barbie Shero wskazuje i promuje wartościowe wzorce, nagradzając kobiety, za ich siłę i niezależność oraz sposób, w jaki walczą o swoje marzenia i motywują do działania. Polska zajmuje w tym panteonie sław zaszczytne miejsce. Do tej pory w naszym kraju przyznaliśmy trzy takie wyróżnienia. Mamy świadomość jak ważny społecznie jest to projekt, dlatego nie ustajemy w poszukiwaniach prawdziwych bohaterek, które mogą stać się drogowskazem dla innych - komentuje Danuta Leszko-Rowsell, senior brand manager marki Barbie.

Anita Włodarczyk oraz sześć innych Europejek, uhonorowanych w tym roku wyróżnieniem Barbie Shero, to odpowiedź na niesłabnąca potrzebę kreowania i promowania wartościowych wzorców wśród dorastających pokoleń.

Anita Włodarczyk jest autorką 15 najlepszych wyników w rzucie młotem kobiet w historii sportu. W 2016 roku posłała młot na rekordową odległość 82,98 metrów. Jest dwukrotną złotą medalistką igrzysk olimpijskich, czterokrotną mistrzynią świata oraz wielokrotnie biła rekordy świata, Europy i kraju.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"