Antonio Citterio – wielki wizjoner projektuje ceramikę

Zamiłowanie do designu oraz ciągłe poszukiwanie nowych, atrakcyjnych dla klientów rozwiązań, spowodowały że Sanitec zaprosił do współpracy Antonio Citterio - słynnego włoskiego projektanta. Okazało się, że zderzenie współczesnych trendów z klasyczną elegancją daje świeży look naszym łazienkom.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Serie, które powstały dla marki KOŁO i marki Keramag Design, charakteryzują się nowoczesną formą, której kluczem stylistycznym jest właściwa projektantowi surowość i ponadczasowa elegancja.

Gdy wizja staje się rzeczywistością

Początek kariery absolwenta wydziału architektury Politechniki w Mediolanie to lata siedemdziesiąte. Od tego czasu Antonio Citterio zyskał światową sławę, wykonując projekty w wielu dziedzinach i branżach. Jego twórczość jest zawsze zgodna z własnymi przekonaniami i autorskim konceptem. Citterio zasłużył na miano wizjonera, a efekty jego pracy niezmiennie odnoszą olbrzymie sukcesy, niezależnie od dziedziny, jakiej dotyczą. Podejmując współpracę z Sanitec KOŁO, designer pozostał wierny swojej stylistyce, proponując wyważone, nowoczesne rozwiązania w zakresie ceramiki i mebli łazienkowych.

Ovum – królestwo owali

Seria ceramiki KOŁO Ovum to wyraziste formy inspirowane kształtem jajka – symbolu naturalnej perfekcji, stworzone z myślą o wartościach estetycznych i sile funkcjonalności. Wszystkie modele umywalek oraz miska wisząca i bidet charakteryzują się nowoczesnym, opływowym kształtem, który zdefiniuje charakter całej łazienki, nadając jej oryginalny, współczesny styl.

Ego – siła prostoty

Oszczędne, klasyczne formy ceramiki z serii KOŁO Ego, którym nowy kształt nadał Antonio Citterio, zyskały lekkość i harmonię płynące wprost z natury. Zaokrąglone krawędzie i proste, opływowe kształty to kwintesencja dyskretnej elegancji, która w naturalny sposób wpisuje się w aranżacje łazienkowe.

Citterio – geometryczna funkcjonalność

Stworzona dla marki Keramag Design seria łączy nieco surową w formie ceramikę z meblami, które cechuje szlachetna elegancja. Łagodne krzywizny umywalek i geometryczne bryły szafek tworzą całość, która współgra dzięki walorom estetycznym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniom. Seria Citterio urzeka ponadto elegancką, odważną kolorystyką i dopracowanymi detalami.

Współpraca Sanitec KOŁO ze światowej sławy wizjonerem dowodzi, że europejski design doskonale sprawdza się w polskich łazienkach, które lubią być nowoczesne, komfortowe i piękne.

Sanitec KOŁO jest wiodącym producentem i dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. W ofercie firmy są wyroby marki KOŁO i Keramag, m.in.: ceramika i meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Czy media są jeszcze potrzebne? Adam Pieczyński, współtwórca TVN24, w specjalnym felietonie dla WM

Czy media są jeszcze potrzebne? Adam Pieczyński, współtwórca TVN24, w specjalnym felietonie dla WM

ESG dojrzewa. Nowy dodatek Wirtualnych Mediów

ESG dojrzewa. Nowy dodatek Wirtualnych Mediów

#WM GLOBAL. Szybki przegląd newsów ze świata mediów i reklamy

#WM GLOBAL. Szybki przegląd newsów ze świata mediów i reklamy

Afera w Szpitalu Południowym. W tych mediach jest najwięcej publikacji

Afera w Szpitalu Południowym. W tych mediach jest najwięcej publikacji

"Tygodnik Powszechny" tnie stratę. Mniej na pracowników

"Tygodnik Powszechny" tnie stratę. Mniej na pracowników

Nowe badanie mediów na horyzoncie. Wkrótce wybór docelowego modelu

Nowe badanie mediów na horyzoncie. Wkrótce wybór docelowego modelu