SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

10 procent amerykańskich domostw nieprzygotowanych na cyfryzację

Na cztery miesiące przed zmianą sygnału telewizyjnego z analogowegona cyfrowy, 9,6 miliona amerykańskich gospodarstw domowych wciążnie jest na nią gotowych.

10 procent amerykańskich domostw nieprzygotowanych na cyfryzację

W kolejnych 12,6 miliona domostw znajduje się obecnie conajmniej jeden odbiornik, który po cyfryzacji nie umożliwioglądania telewizji - informuje serwis MediaPost Publications,powołując się na badanie firmy Nielsen.

W sumie oznacza to, że prawie 20 procent amerykańskichgospodarstw domowych jest częściowo lub całkowicie nieprzygotowanana zbliżającą się zmianę.

W ostatnich kilku miesiącach nastąpiła tutaj nieznaczna poprawa.Między 1 maja a 1 września bieżącego roku odsetek domostwcałkowicie nieprzygotowanych na zmianę zmniejszył się o 1,4procenta. Oznacza to, że całkowicie na cyfryzację nie jest gotowych8,4 procenta amerykańskich domów.

Spośród 56 analizowanych przez Nielsena geograficznych rynkównajgorzej sytuacja wygląda w Houston, gdzie 15,8 procenta domostwjest całkowicie nieprzygotowanych na cyfryzację. Z kolei najlepiejjest na rynku Ft. Myers-Naples w stanie Florydzie, gdzie wskaźnikten wynosi tylko 2,4 procenta.

Do 17 września 2009 roku wszystkie stacje telewizyjne musząprzejść na nadawanie cyfrowe. Dla odbiorców oznacza to, że nie będąmogli oglądać telewizji jeżeli po tej dacie nie będą posiadaćcyfrowego telewizora, specjalnego konwertera lub nie skorzystają zusług operatorów kablowych bądź satelitarnych.

źródło: MediaPost Publications

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 10 procent amerykańskich domostw nieprzygotowanych na cyfryzację

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl