SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

100 tys. zł kary dla prezesa Point Group za 'rażące naruszenie obowiązków'

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na prezesa Platformy Mediowej Point Group (PMPG) Michała Lisieckiego karę w wysokości 100 tys. zł.

Michał M. Lisiecki

Michał M. Lisiecki

Lisiecki został ukarany za "rażące naruszenie obowiązków informacyjnych" przy podawaniu informacji dotyczących wyników finansowych "Wprost".

"KNF jednogłośnie nałożyła na prezesa zarządu Platformy Mediowej Point Group SA karę pieniężną w maksymalnej wysokości 100 tysięcy złotych za rażące naruszenie obowiązków informacyjnych spółki publicznej (w okresie pełnienia przez niego funkcji prezesa zarządu)" – podała KNF.

Naruszenie polegało na "nierzetelnym sporządzeniu raportu bieżącego (...) dotyczącego zakupu udziałów Agencji Wydawniczo – Reklamowej Wprost sp. z o. o. – w raporcie została podana mogąca wprowadzić inwestorów w błąd informacja statystyczna i rankingowa, że 'według danych cennikowych Expert Monitora (bez uwzględnienia rabatów i autopromocji) w ub. r. Wprost zarobiło 98,7 mln zł' w sposób sugerujący, że są to rzeczywiste wyniki finansowe Wprost za 2008 r.".

KNF podała, że kara dla prezesa zarządu jest konsekwencją kary nałożonej przez KNF na spółkę w dniu 9 sierpnia 2010 r.

Przypomnijmy, że pod koniec 2009 r, Platforma Mediowa Point Group SA kupiła 80 proc. udziałów w AWR "Wprost" stając się tym samym wydawcą tygodnika "Wprost". Za większościowy pakiet udziałów w AWR "Wprost" należący do cypryjskiej spółki Qebonto Holdings Limited, którą reprezentował Amadeusz Król, zapłaciła niewiele ponad 8 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 100 tys. zł kary dla prezesa Point Group za 'rażące naruszenie obowiązków'

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
skoblar
I co, panie prezesie! Doopa mokra. Wyszło szydło zwora. Szemrane towarzycho. Wszędzie kłamstwa, PR i finansowe machlojki. Za to jaki garniturek ładny i włoski. To z takimi najlepiej czuje się Lis.
8 8
odpowiedź
User
walter
śmieszny cwaniaczek
8 8
odpowiedź
User
solarz
W ogole mnie to nie dziwi, wiadomo, ze to wsiowy kombinator. Straszna sloma z butow wylazi.....
8 8
odpowiedź