SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

121, 2 mln. zysku Ery w drugim kwartale 2003 roku

Sieć Era ogłosiła wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2003

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. (PTC), (www.era.pl), w drugim kwartale 2003 roku zwiększyła swój udział w rynku do 36,2%, umacniając tym samym pozycję lidera usług telefonii komórkowej w Polsce. Na koniec II kwartału 2003 roku liczba klientów PTC wzrosła do 5,6 mln (wzrost o 360 tys.). Przyrost ten jest wyższy w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 32,8%.

Przychody PTC w drugim kwartale 2003 roku osiągnęły 1,4 mld złotych, co oznacza wzrost o 17,1% w stosunku do II kwartału 2002 roku. Zysk netto zwiększył się do 121,2 miliona złotych w porównaniu do 13,2 miliona złotych w II kwartale 2002r. Wskaźnik churn pozostał na poziomie 1,5% - tak jak w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zgodnie z prognozą, EBIDTA wzrosła w stosunku do pierwszego kwartału roku 2003 do poziomu 35,8% przychodów i wyniosła 501,6 miliona złotych. Dobre wyniki finansowe i konsekwentna redukcja zadłużenia przez PTC znalazły uznanie agencji Moody's Investor Services i Standard and Poor's, które w czerwcu 2003 roku podwyższyły ocenę wiarygodności kredytowej PTC odpowiednio do poziomu Ba1 i BB+.

PTC kontynuuje realizację strategii, która ma na celu oferowanie klientom najbardziej innowacyjnych usług i rozwiązań taryfowych. Nowością wprowadzoną w drugim kwartale br. były taryfy "Taka jak Ty" dla klientów abonamentowych. Cechą wyróżniającą nowe taryfy jest malejąca opłata za minutę połączenia przy rosnącej liczbie rozmów. Wśród nowych usług proponowanych przez Erę należy wymienić: Pocztówkę MMS, transmisję video w Era Omnix, SMS głosowy, a także opracowanie rozwiązań pozwalających na składanie podpisu elektronicznego przy transakcjach z wykorzystaniem telefonu komórkowego.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 121, 2 mln. zysku Ery w drugim kwartale 2003 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl