SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT udostępnia aż 15 wolnych częstotliwości radiowych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała w poniedziałek listę wolnych częstotliwości w analogowym eterze. Znajduje się na niej 15 lokalizacji m.in. dla Wrocławia czy Białegostoku, ale też Skierniewic czy Redy.

Article

Ostatni raz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała wykaz wolnych częstotliwości radiowych 10 września ub.r. Znalazło się na niej pięć miejscowości: Łowicz, Nysa, Chojnice, Kielce i Istebna. Ta ostatnia wypadła już z tej listy, bo 16 listopada ub.r. w Monitorze Polskim opublikowano ogłoszenie przewodniczącego KRRiT o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym w tej miejscowości w województwie śląskim. O częstotliwość 101,7 MHz może się ubiegać jedynie istniejący podmiot.

W poniedziałek, 24 stycznia na stronie KRRiT ukazała się nowa lista wolnych częstotliwości radiowych. Jest ich 15. W województwie łódzkim oprócz Łowicza (107 MHz) w wykazie znajdują się również Skierniewice (89,3 MHz) oraz Tomaszów Mazowiecki (88,4 MHz), a w podlaskim - Białystok (94,8 MHz) oraz Suwałki (89,4 MHz). Natomiast w województwie pomorskim wolne są częstotliwości w Chojnicach (100,7 MHz), Lęborku (98 MHz), Redzie (93,6 MHz) oraz Słupsku (87,6 MHz). Nadawcy będą mogli ubiegać się o koncesję również we Wrocławiu (97,4 MHz), Kielcach (90,9 MHz), Dębicy (89,2 MHz)Tarnowskich Górach (100 MHz) i Goleniowie (101 MHz).

Będzie konkurs na częstotliwość w Nysie

Z kolei w województwie opolskim od 1 sierpnia br. wolna będzie częstotliwość w Nysie (103,6 MHz). Od dziewięciu lat nadaje na niej lokalne Radio Nysa FM. W grudniu ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiadała, że "wkrótce" rozpisze konkurs na tę częstotliwość.

Dlaczego? Bo właściciel Radia Nysa FM nie złożył na czas wniosku o przedłużenie koncesji. Miesiąc temu zadzwoniliśmy w tej sprawie do Krzysztofa Rzepczyka. Chcieliśmy dowiedzieć się, czy kierowana przez niego stacja złożyła wniosek o wydanie koncesji na kolejne 10 lat, czy spóźniła się z takim wnioskiem, a może rezygnuje z dalszego nadawania. - Zostawmy ten temat. Nie będę udzielał żadnych informacji - usłyszeliśmy po drugiej stronie słuchawki. - Radio Nysa FM gra i mam nadzieję, że będzie grało dalej - dodał Krzysztof Rzepczyk, również przewodniczący rady nadzorczej spółki Radio Nysa FM (która od 2013 r. jest właścicielem rozgłośni, udziały w tej spółce posiada Krzysztof Rzepczyk).

Rzeczniczka KRRiT poinformowała nas, że rozpisany konkurs na częstotliwość 103,6 MHz będzie dotyczył "udzielenia bądź rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o tematyce lokalnej i charakterze uniwersalnym".

Kielce po 27 latach bez Famy

13 stycznia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim zamiast Radia Fama (które w tym pierwszym mieście nadawało od 27 lat) będzie można słuchać Radia Rekord Kielce. Stało się tak po tym, gdy prezes Radia Fama spóźnił się z wnioskiem o przedłużenie koncesji. Ta kończy się 18 lutego br.

- Mieliśmy zawirowania pandemiczne, duży kłopot, wielu chorych pracowników. Ja sam miałem osobiście w rodzinie bardzo tragiczne wydarzenie. To nas trochę zdekoncentrowało - tłumaczył portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Jagielski, prezes Radia Fama.

Dołącz do dyskusji: KRRiT udostępnia aż 15 wolnych częstotliwości radiowych

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
uCiecha
Te częstotliwości to po Trójce?
odpowiedź
User
Smutny
Jaka była Trójka ostatnimi czasy każdy wie. Może dobrze się stało. Ktoś może lepiej zagospodaruje te częstotliwości.
odpowiedź
User
edek
.."w świętokrzyskim - Kielce (90,9 MHz) oraz Tarnowskie Góry (100 MHz),".. Ktoś coś pomieszał, albo Tarnowskie Góry przeniosły się z województwa śląskiego do świętokrzyskiego. Może uciekły przed Polskim Ładem ;)

odpowiedź