SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

16 stanowisk w sprawie konkursu na MUX-8. Wypowiedziały się Agora, TVN i Polsat

16 stanowisk wpłynęło do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w konsultacjach dotyczących konkursu na operatora ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej.

fot. Shutterstock.com Article

Wśród podmiotów, które zgłosiły swoje stanowiska w konsultacjach są: Emitel, ZPR Media, Agora, TVN, Grupa Cyfrowy Polsat, Instytut Łączności, Polski Operator Telewizyjny, Telewizja Puls oraz Kino Polska TV. Pozostali uczestnicy konsultacji to osoby prywatne.

Postępowanie konsultacyjne ruszyło 20 listopada ub.r. i miało pierwotnie zakończyć się 22 grudnia, ale prezes Urząd Komunikacji Elektronicznej przedłużył je do 9 stycznia. Możliwe, że liczba stanowisk w konsultacjach może się zwiększyć, jeśli zostały wysłane pocztą.

Teraz UKE zajmie się analizowaniem nadesłanych informacji, dlatego nie wiadomo kiedy ogłosi konkurs na operatora ósmego multipleksu obejmującego częstotliwości naziemne z zakresu 174-230 Mhz.

Przypomnijmy, że pod koniec ub.r. zainteresowanie częstotliwościami na MUX-8 wyraziło w sumie 19 podmiotów. Były to takie firmy jak Emitel, Telewizja Polska, ZPR, Info-TV-FM (spółka kontrolowana przez Cyfrowy Polsat), Kino Polska TV, Agora, Telewizja Puls, Discovery Polska, TVS, TVR, Telestar, Michał Winnicki Entertainment, ITI Neovision, Platforma Mediowa Point Group, Pressmedial, Alvernia Studios, Rdf2, Bcast i Uplink (stanowiska TV Puls i PMPG wpłynęły do UKE po terminie, więcej na ten temat).

Po wyborze operatora MUX-8 Krajowa Rada ogłosi konkurs na cztery stacje, którym udzieli koncesji na nadawanie na nowym multipleksie. Poza tymi czterema miejscami trzy sloty na MUX-8 otrzyma też Telewizja Polska - może na nich umieścić kanał HD i SD lub trzy kanały w SD. Jak już informowaliśmy, publiczny nadawca prawdopodobnie na tym multipleksie uruchomi kanał TVP Kultura HD (dowiedz się więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 16 stanowisk w sprawie konkursu na MUX-8. Wypowiedziały się Agora, TVN i Polsat

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ani grosza
Jakieś kpiny, kolejne sloty dla TVP i za chwilę kolejne wołanie o kasę. TVP trzeba zwinąć do max 2 kanałów.
33 10
odpowiedź
User
Marek
Jeszcze 100 lat konsultacji, a sieci kablowe będą miały się dobrze. Gratulujemy postępu...
8 8
odpowiedź