SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

20 tys. osób odwiedziło w tym roku Telewizję Polską

Około 20 tys. osób odwiedziło w tym roku główną siedzibę Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza. W porównaniu do I półrocza ub.r. liczba zwiedzających wzrosła o 20 proc.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

Najwięcej wycieczek przyjeżdża do TVP w maju. Wśród ich uczestników dominują uczniowie szkół gimnazjalnych (w tym półroczu było ich 8 415) oraz szkół podstawowych (6 987). Jedna trzecia z nich pochodzi z Mazowsza. - Z racji na rosnące zainteresowanie, trzeba było zwiększyć - z trzech do czterech - liczbę przewodników. Są nimi Piotr Auerbach, Sylwester Fajkowski, Mirosława Pałaszewska i Maciej Łoś - mówi Daniel Gorgosz, dyrektor Ośrodka Administracji TVP.

Zwiedzanie rozpoczyna się w bloku F, a kończy w bloku B. Goście poznają m.in. studia programów TVP Sport, „Kawa czy herbata?”, „Pytanie na śniadanie”, „Jaka to melodia?”, reżyserki, magazyn rekwizytów, dekoracji oraz kostiumów. Następnym etapem zwiedzania są hale zdjęciowe, w których odbywają się nagrania seriali np. ”Rodzinka.pl” czy „Klan”. Na koniec następuje wizyta w muzeum TVP i podziwianie zgromadzonych tam eksponatów, obrazujących w skrócie historię rozwoju telewizji. Odwiedzający podczas zwiedzania TVP mogą także spotkać gwiazdy stacji, zrobić sobie z nimi zdjęcie i otrzymać autograf.

Chęć odwiedzin TVP trzeba zgłosić do Ośrodka Administracji telefonicznie (22) 547 89 04 lub faxem (22) 547 77 61 co najmniej z miesięcznym. Wejście grup wycieczkowych na teren TVP jest płatne, a bilet kosztuje 17 zł. Jednak młodzież z domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych czy placówek sprawujących opiekę nad niepełnosprawnymi zwalniana jest z tego obowiązku. Decyzję taką podejmuje dyrektor Ośrodka Administracji TVP na pisemny wniosek zainteresowanych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 20 tys. osób odwiedziło w tym roku Telewizję Polską

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl