SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

201 chętnych do rad nadzorczych mediów publicznych

W sumie 201 kandydatur w konkursach do rad nadzorczych mediów publicznych zostało zgłoszonych przez uczelnie akademickie - podała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

201 chętnych do rad nadzorczych mediów publicznych

38 kandydatur zgłoszono do rady nadzorczej Telewizji Polskiej, a 23 do rady nadzorczej Polskiego Radia. Poza tym zgłaszano też kandydatów do rad nadzorczych 19 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Najwięcej, 17 zgłoszeń wpłynęło do rady nadzorczej Radia dla Ciebie w Warszawie, po 13 kandydatów zgłosiło się do rad Radia Zachód w Zielonej Górze i Radia Katowice, a 12 do rady nadzorczej Radia Gdańsk. Tylko po czterech kandydatów chętnych jest do zasiadania w radach nadzorczych Radia Białystok i Radia Szczecin.

Po dokonaniu przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji formalnej oceny dostarczonych zgłoszeń, zostanie ogłoszona oficjalna lista kandydatów. W kolejnym etapie nastąpi ich ocena merytoryczna a następnie przeprowadzane będą z nimi rozmowy.

KRRiT wybierze pięciu członków rady nadzorczej TVP i po czterech do rad rozgłośni regionalnych radia publicznego.

Trwające obecnie trzyletnie kadencje rad nadzorczych w poszczególnych spółkach mediów publicznych upływają pomiędzy 25 stycznia a 20 kwietnia 2014 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 201 chętnych do rad nadzorczych mediów publicznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl