SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

30,2 proc. udziału RMF FM. Jedynka i TOK FM z największymi wzrostami, zyskała także Trójka

W okresie od sierpnia do października br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM. Największym wzrostem w zestawieniu ex aequo pochwalić się mogły Jedynka i TOK FM, a na czele spadków znalazło się Radio ZET - raport Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od sierpnia do października 2022 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 30,2 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział się nie zmienił.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,8 proc. (udział tej stacji względem fali sierpień-październik 2021 roku spadł o 1,3 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu).

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 8 proc. (w dół o 0,2 pkt. proc.).

Jedynka i TOK FM najbardziej do góry

Tuż za podium znalazła się Jedynka, która awansowała z szóstej lokaty. Udział stacji wzrósł o 0,8 pkt. proc. do 5 proc. Stacja pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu - ex aequo z TOK FM, którego wynik zwiększył się do 3,5 proc. To wyrównanie najwyższego udziału TOK FM w historii nadawania, który stacja zanotowała w poprzedniej fali.

Czołową piątkę uzupełnia Audytorium 17 z udziałem na poziomie 4,7 pkt. proc. Wynik stacji wzrósł o 0,4 pkt. proc. Przed rokiem Audytorium 17 było czwarte.

Pierwszy raz od dawna zyskała także Trójka - z 1,8 proc. do 2 proc.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: 30,2 proc. udziału RMF FM. Jedynka i TOK FM z największymi wzrostami, zyskała także Trójka

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Basia S
No proszę, Ciechana nie ma i już lekko do przodu. Ciekawe ile by wzrosło gdyby Agi się pozbyli...ale o tym można tylko pomarzyć, wszak pisowska trzoda musi przy korycie stać na baczność.
odpowiedź
User
Dobre
Ha ha ha, Ciechanskiego zdjęli z anteny i już wzrosty. To może jak wywalą całą pato na czele z prezeską i towarzyszem Cz. nawet będą mieli 3%.
207 9
odpowiedź
User
Ok
No proszę, Ciechana nie ma i już lekko do przodu. Ciekawe ile by wzrosło gdyby Agi się pozbyli...ale o tym można tylko pomarzyć, wszak pisowska trzoda musi przy korycie stać na baczność.
Akurat 3 kwartał jest zawsze z lekkim wzrostem. Jeśli się utrzyma w 4 i na początku przyszłego roku, Twoja teoria będzie prawdziwa. Do prawdziwego sukcesu brakuje jednak dymisji nieudolnie zarządzającej i doprowadzającej do strat, politycznej, prezeski i jej pleców w postaci przewodniczącego. Inaczej słuchacze nie wrócą. Na pewno nie z kiepską ofertą jaką aktualnie ma Trójka.
201 5
odpowiedź