SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

30 mln użytkowników Facebooka odwiedza konta zmarłych osób. Serwis pozwoli zamieszczać o nich wspomnienia

Facebook zapowiedział wprowadzenia nowych narzędzi pomagających w prowadzeniu w serwisie kont poświęconych zmarłym użytkownikom. W zakładce Wspomnienia będzie można zamieszczać refleksje i dowody pamięci o osobach które odeszły. Z kolei sztuczna inteligencja ma zadbać by konta zmarłych użytkowników nie  pojawiały się na Facebooku w nieodpowiednim kontekście.

Article

O zmianach dotyczących kont, które w przeszłości należały do zmarłych użytkowników Facebooka poinformowała Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna serwisu.

Według informacji podanych przez Facebook co miesiąc ponad 30 mln internautów odwiedza konta dotyczące zmarłych osób, które są nadal prowadzone przez upoważnionych do tego internautów – najczęściej są to członkowie rodziny lub bliscy przyjaciele, którzy przeszli specjalną procedurę.

Teraz Sheryl Sandberg zapowiedziała, że na kontach poświęconych zmarłym pojawi się dodatkowa zakładka zatytułowana Wspomnienia. Dzięki niej rodzina i bliscy nieżyjących właścicieli tych profili będą mogli zamieszczać komentarze i wspomnienia dotyczące tych osób.

Zgodnie z planem treści publikowane we Wspomnieniach będą nadzorowane przez wspomnianych wcześniej opiekunów kont i nie będą widoczne na osi czasu użytkownika któremu jest poświęcony konkretny profil, tak aby nie utrudniać odwiedzającym przeglądania materiałów dotyczących bezpośrednio zmarłego.

Według Sandberg dodatkowo funkcjonowanie kont zmarłych będzie kontrolować sztuczna inteligencja Facebooka. Jej zadaniem będzie m.in. dbanie o to, by profile nieżyjących osób nie pojawiały się w nieodpowiednim kontekście, np. przy okazji zaproszeń na bieżące wydarzenia zapowiadane za pośrednictwem serwisu.

 

Przychód Facebooka sięgnął w IV kwartale 2018 r. 16,91 mld dol. To o 30 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2017 (12,97 mld).  Firma zanotowała zysk netto w wysokości 6,88 mld, w porównaniu do 4,27 mld dol. zysku w IV kwartale roku 2017 (+61 proc.). Z kolei w całym 2018 r. Facebook osiągnął 55,84 mld dol. przychodu, co oznacza wzrost o 37 proc. Zysk netto wzrósł z 15,93 do 22,11 mld dol. (+39 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 30 mln użytkowników Facebooka odwiedza konta zmarłych osób. Serwis pozwoli zamieszczać o nich wspomnienia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klakier
Facebook powinien usuwać automatycznie konta w przypadku dłuższego braku logowania, a nie prowadzić wirtualne cmentarze. Lecą na hajs już po całości
odpowiedź
User
JackTheDoggy
A już niebawem po tym wirtualne znicze za eurogąbki ;)
odpowiedź
User
O tempora! O mores!
I transmisje bezpośrednie z pogrzebów. Który fajniejszy, co? I który z największą liczbą lajków?
odpowiedź