SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

5,4 mld dolarów przychodów amerykańskiej branży muzycznej. 80 procent ze streamingu audio

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku przychody przemysłu muzycznego w USA wyniosły 5,4 mld dolarów - wynika z danych Recording Industry Association of America. 80 procent półrocznych wpływów branży pochodziło z muzycznych platform streamingowych, rok do roku wzrosły one o 26 procent.

DrakeArticle

Informacje dotyczące półrocznych przychodów amerykańskiej branży muzycznej podał dziennik „The Wall Street Journal” powołując się na dane organizacji  Recording Industry Association of America (RIAA) reprezentującej twórców, producentów i wytwórnie muzyczne działające w Stanach Zjednoczonych.

Z wyliczeń RIAA wynika, że w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2019 r. amerykański przemysł muzyczny osiągnął łączne przychody w wysokości 5,4 mln dol. To oznacza wzrost rok do roku o 18 proc., bowiem w analogicznym okresie 2018 r. branża zanotowała przychody na poziomie 4,6 mld dol.

Rośnie udział streamingu audio w przychodach branży muzycznej w USA. W pierwszym półroczu 80 proc. wpływów pochodziło z tego źródła, co daje łączną kwotę w wysokości 4,3 mld dol. i oznacza wzrost rok do roku o 26 proc.

W raportowanym przez RIAA okresie muzyczne serwisy internetowe zanotowały wzrost liczby użytkowników płacących abonament o 31 proc., a udział przychodów z płatnych subskrypcji wyniósł 62 proc. całkowitych wpływów branży.

Według RIAA poza serwisami streamingowymi w ciągu pół roku wzrosły także przychody ze sprzedaży płyt winylowych oraz nośników CD, odpowiednio o 5 i 13 proc.

Wpływy ze sprzedaży winyli zamknęły się kwotą 224 mln dol., zaś ze sprzedaży CD – 485 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 5,4 mld dolarów przychodów amerykańskiej branży muzycznej. 80 procent ze streamingu audio

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl