SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

63 proc. Polaków bierze udział w Andrzejkach

Ponad 63 proc. Polaków deklaruje, że bierze udział w zabawach i tradycyjnych obrzędach związanych z Andrzejkami, a ponad 6 proc. z nich twierdzi, że doznało spełnienia wróżb  - wynika z badania SW Research.

fot. Shutterstock.com Article

6,4 proc. Polaków twierdzi, że osobiście doświadczyło spełnienia wróżby, 7,3 proc. nie ma co do tego pewności, a 3 proc. zna dobrze kogoś, kto tego doświadczył.

Choć w naszym społeczeństwie, w kwestii wiary w "niezrozumiałe" (w tym również we wróżby i przesądy) dominuje postawa racjonalna (63 proc.), charakteryzująca się niewielkim zainteresowaniem zjawiskami nadprzyrodzonymi, to w opozycji do niej, spora część ankietowanych wierzy w działanie niewyjaśnionych sił i mocy.

20 proc. Polaków uważa, że wróżby i horoskopy to zjawiska, których nie można racjonalnie wyjaśnić, a w związku z tym w mniejszym lub większym stopniu, jest skłonna przyznać, że "coś jest na rzeczy".

Podstawowym źródłem informacji na temat zjawisk nadprzyrodzonych pozostają media. To z filmów i seriali dokumentalnych 36 proc. Polaków czerpie wiedzę o "nieznanym".

Badanie "Zjawiska nadprzyrodzone oczami Polaków" zostało zrealizowane przez SW Research na zlecenie telewizji CI Polsat (Crime+Investigation) w dniach 24-29 sierpnia 2016 r. na próbie N=2244 osób w wieku 15-65 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 63 proc. Polaków bierze udział w Andrzejkach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl