SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ABM Solid pozwał Bank Millenium w sprawie opcji walutowych

Spółka ABM Solid złożyła dwa pozwy przeciw Bankowi Millenium m.in. o ustalenie nieważności transakcji opcji walutowych z lipca i września 2008 r., poinformowała spółka w komunikacie.

"Wartość przedmiotu sporów zawisłych przed Sądem Okręgowym w Tarnowie (…) ustalona dla transakcji z dnia 09 lipca 2008 r. wynosi 10.597.073 zł, natomiast dla transakcji z dnia 16 września 2008 r. wynosi 13.905.011 zł. (według wycen dokonanych przez Bank Millennium)" - czytamy w komunikacie.

Spółka oceniła w pozwie, że sporne transakcje nie mogły zostać zawarte na podstawie umowy ramowej z dnia 04 czerwca 2008 roku z uwagi na brak stosownej regulacji uniemożliwiającej ustalenie warunków transakcji.

"Jednocześnie spółka podnosi szereg okoliczności faktycznych i prawnych, z których wynika że została wprowadzona w błąd co do charakteru transakcji, które według banku miały zostać zawarte na podstawie przedmiotowej umowy, podnosząc, iż pomimo zapewnień banku sporne transakcje nie mają charakteru zabezpieczającego ryzyko walutowe i noszą cechy transakcji nierzeczywistych" - czytamy dalej.

Spółka deklaruje, że przedłożyła dokumentację, w której bank potwierdził jednoznacznie, że sporne transakcje - gdyby nawet zostały skutecznie zawarte - powinny wygenerować straty jedynie na poziomie odpowiednio 200 tys. i 250 tys. zł i wówczas cała struktura automatycznie powinna się wyłączyć.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka ABM Solid miała 4,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 9,76 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 254,26 mln zł wobec 294,65 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ABM Solid pozwał Bank Millenium w sprawie opcji walutowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl