SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Action szacuje, że w 2010 r. osiągnie przychody na poziomie zbliżonym do 2009 r.

Spółka Action zakłada, że w 2010 r. osiągnie przychody na poziomie zbliżonym do bieżącego roku, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Bielińskiego. Action liczy na to, że w najgorszym przypadku utrzyma obecny poziom marży, a żadna z jego spółek zależnych nie zanotuje straty.

"Nadchodzący rok powinien być dla nas lepszy od mijającego. Nasz budżet przewiduje, że utrzymamy przychody na poziomie mijającego roku" - powiedział Bieliński na spotkaniu z analitykami i dziennikarzami. Dodał, że w jego ocenie, jest to założenie pesymistyczne.

Prezes Action liczy też na to, że spółka przynajmniej utrzyma swoje obecne marże. Dodał, że wszystkie spółki zależne Action (w tym Sferis, Action Ukraina, Gram.pl oraz A.pl) mają w przyszłym roku zanotować zysk.

Action obecnie zrównuje swój rok obrotowy z kalendarzowym. W związku z tym jego rok finansowy (rozpoczęty w sierpniu zeszłego roku) będzie miał 17 miesięcy. Spółka podała wyniki za V kwartał swojego roku 2008/09 (sierpień-październik). W tym okresie grupa osiągnęła zysk netto na poziomie 8,38 mln zł wobec 18,42 mln zł skonsolidowanej straty w okresie sierpień-październik 2008 r. (czyli w I kwartale obecnego roku obrachunkowego). Przychody wyniosły odpowiednio 495,54 mln zł wobec 608,41 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Action szacuje, że w 2010 r. osiągnie przychody na poziomie zbliżonym do 2009 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl